مناجات شهدایی حماسه آفرینان روستای بدراباد _بم (خادم الشهدا حاج حسین علی ابادی
راز و نیاز با خدا در مناجات شهدا در وصایای شهدای روستای بدراباد(خادم الشهدا حاجحسین علی ابادی)اى مهربان ! مرا بيامرز و اين جان ناقابلم را كه درراه تو فدا مى‌كنم

مناجات شهدایی حماسه آفرینان روستای بدراباد _بم (خادم الشهدا حاج حسین علی ابادی

یکشنبه 1 بهمن 1396 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : حسین علی آبادی استاد تاریخ تشیع

راز و نیاز با خدا در مناجات شهدا در وصایای شهدای روستای بدراباد(خادم الشهدا حاج حسین علی ابادی)

اى مهربان ! مرا بيامرز و اين جان ناقابلم را كه در راه تو فدا مى‌كنم بپذير.

اى مهربان ! مرا بيامرز و اين جان ناقابلم را كه در راه تو فدا مى‌كنم بپذير.

سردارشهید سبزعلی محمد ابادی: (( پس مومنين مردانى هستند كه صادقانه برسر پيمانى كه با خدا بسته اند ايستاده اند پس بعضى از آنان به لقاء حق شتافته و برخى منتظرند و هرگز تغيير و تبديلى در عهد و پيمان خود ندادند.

سردارشهید حسین محمد ابادی             

خدایا شاید که این گونه لایق حضور در مهمانی تو باشم خدایا اینک که عزم سفر کرده ام و می آیم تا در جمع خداجویان حضور یابم گامهایم را استواری بخش و قلبم را با یادت آرام کن به جبهه می آیم مرا در این سفر راهنما باش مرگ مرا شهادت در راه خودت قرار بده و کمک کن تا جسمم در خون شناور گردد شاید این گونه خط باطلی بر خطاهایم کشیده شود و لایق حضور در مهمانی تو باشم.

سردارشهید داود زابلی زاده

برادران استغفار و دعا را از ياد نبريد كه بهترين درمانها براى تسکين دردهاست و هميشه به ياد خدا باشيد و در راه او قدم برداريد و هرگز دشمنان بين شما تفرقه نيندازند و شما را از روحانيت متعهد جدا نكنند كه اگر چنين كردند ، آن روز روز بدبختى مسلمانان و روز جشن ابرقدرتهاست . حضورتان را در جبهه هاى حق عليه باطل ثابت نگه داريد و گوش به فرمان امام باشيد كه او از وحى الهى پيام مى گيرد و نسبت به امـــام بيشتر دقت كنيد و سعى كنيد كه عظمت او را بيابيد و خــــود را تسليم فرمان او سازيد وصـــداقت و پاكى خود را همچنان حفظ كنيد .

خدايا: از گناهانم درگذر و مرا ببخش . توكريمي و رحيم هستي من كه تحمل زخمي كوچك در بدن را ندارم چگونه تحمل عذاب تو را دارم. بارالها مرا لحظه اي به خودم وامگذار و مرا به راه راست هدايت كن.

سردارشهید محمد زابلی زاده

خدا را شكر كه من توانستم بيايم به جبهه تا براى انقلاب اسلاميم كمكى كرده باشم و توانستم فرمان رهبر عزيز و گراميم كه همان فرمان امام زمان و يا بطور اختصار بگويم فرمان خدا هست ، لبيك گويم . خدا را شكر كه زندگيم در بهترين دوران هاى بعد از پيامبر اكرم (ص) ( دوران انقلاب اسلامى ) قرار گرفته است . اى مردم از دعا و استغفار فراموش نكنيد كه بهترين درمان براى تسكين دردهاست و چنان خدا را بپرستيد و عبادت كنيد كه فكر بكنيد خدا جلوى شما هست و او را مى بينى يا حداقل او تو را مى بيند . در هنگام دعا كردن گريه كنيد زيرا كسى كه گريه نمى كند ، سنگ دل هست و خداوند افراد سنگ دل را دوست ندارد .

پروردگارا ! خداوندا ! آفريدگارا ! تو خودت كه خوب مى‌دانى كه من نه براى مقام و نه براى خودنمائى و نه براى بهشت به جبهه مى روم و شهيد مى‌شوم بلكه براى اين مى‌روم كه دين تو استوار بماند و اين درخت كه همان اسلام است هميشه تنومند بماند و اداى دِين خود كرده باشم فقط از گناهانم بگذر و من را ببخش، آمين يا رب العالمين كه تو بخشاينده و مهربانى.

سردارشهید رضابدرابادی

بار الهى ! تو خود مى‌دانى كه من راهم را با چشم باز انتخاب نمودم و با فكر و انديشه در اين صراط مستقيم قدم گذاشتم و اگر كشته شوم، انشاء الله اگر خداوند توفيق آن را نصيب من گرداند، با آغوش باز و سينه‌اى ستبر در مقابل گلوله‌ها قرار گرفتم و كشته شدم با چشمى باز آن مرگ را پذيرفتم و اميدوارم كه خداوند اين را عنايت فرمايد كه بتوانم خون اندك خود را در پيشگاهش بر زمين بريزم.خدايا ! تو به وسيله پيامبرانت به ما آموختى كه پشت به دشمن و كفار نكنيد چون اين كار مؤمنين نيست و ما اين درس را فرا گرفتيم چه كشته شويم و چه بكشيم در راه تو پيروز هستيم، پس پيروزى از آن مسلمين است. خدايا ! تو به وسيله پيامبرانت كه امر تو را پياده مى‌كنند به ما آموختى كه ما جز براى تو كارى آغاز نكنيم و به پايان نرسانيم. بار الها ! تو را شكر كه به من منت گذاشتى و شهادت را نصيب من ساختى و چه زشت و ناپسند است در خانه و ميان لحاف مردن و هميشه از اين گونه مردن هراس داشتم زيرا كه دنيا محل گذر است و لذات دنيا زودگذر است و اصولاً دنيا رو به فناست پس چه بهتر است كه فرزندان آخرت باشيم، پس بگذار سوراخ سوراخمان كنند و اگر اسلام با خون من زنده خواهد ماند بيائيد اى گلوله‌ها قلبم را سوراخ سوراخ كنيد. بار الهى ! من هم اكنون براى رضاى تو كه جز رهايى ستم كشيدگان و زجر ديدگان از دست اين شيطانهاى روزگار و تبهكاران نيست اسلحه به يك دست و قرآن را به دست ديگر و آماده جهاد با كفار و كفر جهانى هستم و اميدوارم كه سرور شهيدان حسين (ع) نام مرا در ليست شهدا قرار دهد و امام زمان دست رد بر سينه من گنهکار نزند.

شهیدحسين حداديان

اى قــــادر منان ، به حق عظمت و جلالت ، به ما بندگان توفيق بندگى در راهت عطا فرما و به ما توانى ده كـــــه بتوانيم اين جســــم ناقابل را هــــديه درگاهت كنيم .اى حى سبحــــان ، تنهــــا چيزى كه من را مى رنجاند و به خاطر آن بسيار ناراحتم كه من هميشه از ياد تو غافل بودم ، به لطف و مهربانيت، بنده حقيرت را ببخش .

سردارشهید محمود محمد ابادی

پروردگارا! قسم یاد می کنم که اگر تمام هستی دنیا را به من بدهند که ساعتی یا لحظه ای از یاد خدا غافل بمانم این ضرر جبران ناپذیر را نخواهیم پذیرفت.بارخدایا! از تو کمک می خواهیم که به ما توفیق فرمایی که تقوا پیشه کنیم و قدرت فهم عطا کن و به ما زندگی کردن را بیاموز و ما خود مردن را انتخاب می کنیم همچون حسینت شهادت را که سعادتی است که پایان ندارد و سعادتی است که تا خداوند، حاکم مطلق است ابداً زوال نخواهد یافت.

به نام خدای شاهدان و صالحان و راستگویان و راست قامتان در درگاه او به نام خدای جبار و قهار به نام اویی که پدید آورنده است و نابود کننده هر چیز به نام او که هدایت خلق را بر پیامبری نیکو مقام نهاده تا بشر را به سعادت در زندگی رهنمون سازد ای خالق هستی ای کسی که بازگشت همه را به سوی خویش خواند و خدایا من جداً از تو مسئلت می کنم که به آن رحمتی که هر موجودی را فرا گرفته و یا آن نیرویت که هر موجودی را به آن مقهور گردانیدی و هر موجودی در برابرش فروتن گشته و هر چیزی برایش زبون گردیده و به آن مقام جبروت و بزرگیت که با آن بر هر موجودی چیره گشتی و با آن عزتت که هیچ موجودی در مقابلش نمی ایستد و در بزرگیت که سراسر عالم را پر کرده و به پادشاهیت که بر تمام قوای جهان برتری یافته و به ذات مقدست که پس از نابودی هر موجودی باقی هست به نام های مبارکت که ارکان هر موجودی را پر کرده و بر آن شب که هر موجودی را احاطه کرده و هنوز تجلی ذاتت که هر موجودی به واسطه آن به تابش آمده. ای نور تو واقعی، ای منزه نخست اولینی و ای واپسین آخران. خدا من به راستی به سویت تقرب می جویم و به وسیله تو از حضور و درگاهت شفاعت و بخشش می خواهم و به جودت از تو می خواهم که مرا بخویش نزدیک کنی و اینکه سپاسگذاری خود را به من الهام کنی و بیاموزی این که یاد خویش را به من تلقین کند. خدایا جداً از تو می خواهم مانند خواستن یک فروتنِ خوارِ ترسان که کار را بر من آسان گیری و به من ترحم کنی و این که به زودی مقرب خود سازی.

برادران و خواهران استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمان ها برای تسکین دردها دعاست.

سردار شهید ازاده سرفراز صوفی ابادی منصور

خدايامن هم جزياري اسلام ومسلمين هدف ديگرندارم.خدايا من رادنباله­رو همين اكبرهاوقاسم ها ومسلم بن عوسجه­ها قراربده.خدايا من به درگاه توگناه زيادكرده ام اما اميدوارهستم كه اگرنتوانستم بدرگاه توشكرنعمت وجودرهبرانقلاب رابجا آورم اما اميدوارم كه خون ناقابل من به پاي درخت اسلام بريزد.اميدوارم كه باريختن خون واصابت كردن گلوله هاي دشمن دين من پايداربماند.

خدايا ! تو را شكر مى‌كنم كه مرا توفيق جهاد دادى تا همچون على اكبر و قاسم برزمم، از انقلاب مقدس كوتاهى ننمايم. استعانت مى‌جويم كه مرا در اين جهاد مقدس يارى نمايى و بازوانمان را نيرو بخشى تا عليه خصم زبون به كار بندمش.

خدايا ! مى‌دانى آلان كه به جبهه مى‌روم وجودم سراسر از عشق به تو است و اميدوارم كه اين اعمال ناقابلم را قبول فرمائى

شهیدحسين دلخواه

خدايا ، تو را شكر مى گويم كه اينهمه افتخار نصيبم كردى ، سنگر هاى شلمچه برايم عاليترين و زيباترين مكانها و خاكريزهاى پر گل در نظر من بهترين مناظر دنيا را دارد ، همسنگرانى كه از مصاحبت آنها لذت مى برم و عطر دم آنها ، بوى بهشت را برايم مى آورد .بارخدايا ، تو را شكر ، عقل ناتوان و زبان الكن من ، توانايى سپاسگزارى تو را ندارد و خود مى دانى و دانايى بر آنچه در ضمير همه مى گذرد.

سردار شهیدجواد صوفی ابادی

سپاس معبودى را كه بشر را آفريد و به او طريقه زندگى صحيح را آموخت تا انسان در منجلاب ماديات غرق نشود و بتوانداز كليه لغزشها دورى گزيند و در رسيدن به اهداف عاليه انسانيت گام بردارد.

سپاس بيحد و بيكران مخصوص خداوندى كه ما را از گمراهى نجات داد و بسوى نور هدايتمان فرمود خدايا تو را شكر مى كنم از اينهمه لطفى كه به ما ملت ايران نمودى در حالى براى ما چراغ هدايت تربيت كردى و چهره او را به مردم معرفى كردى كه تمام ملت ما غرق در مسائل مادى غرب  شده بودند در حالى ما را نجات دادى كه تمام برنامه هاى استعمارى به عنوان يك اصل در جامعه به اصطلاح اسلامى آن روز مطرح بود و از اسلام خبرى نبود.

سردار شهید جانباز 70درصدحاج عیسی بدرابادی که در برگشت زیارت اربابش حضرت سیدالشهدا به لقاالله پیوست وعالمی را در ارتحال ملکوتی خود سوگوار نمود ای یادگار حماسه های هشت سال دفاع مقدس تورا سپاس میگوییم ولحظه لحظه دنیا یادمان ملکوتیت جاودانه باد

خدايا توبۀ ما حُرهاى زمان خمينى فرزندحسين راقبول كن . اى هميشه جاويد ، اى بى نياز، اى بى شريك ، و اى فقط توئى اميدبراى نااميدان ، اى يارى دهنده‌مستضعفان و اى سزا دهنده مستكبران . بنده شرمسار وسرافكنده توباكوله بارى پرازگناه وباقلبى پردردوبادلى جريحه داروچشمانى پرازاشك، ناله كنان دستهاى ناتوان خودرا بسوى تودراز كرده. بنده گناهكارتومى خواهدقلم عفوى برگناهنانش كشيده واورا ببخشى . خدايا نا اميدى به پيش توآمده وباخجالت وسرافكندگى سردرمقابل تو فرو انداخته . اميدم به (تو) اى رحمان ورحيم ، اى كريم ، اى قادرى كه بخشنده‌اى ازگناهان بنده ات بگذر.الهى من روسياه هم جسم وجانم را هديه كردم درپيشگاهت ، روسپيدم كن . الهى آرزو دارم اين خون گنديده ام رابه درياى پاك خون شهدا بريزى مراموردلطف وعنايت خويش قرار دهى.

خـــــدايا ، به محمـــــد (ص) بگــــو پيروانش حماسه مى آفرينند ، به على (ع) بگــــو كــــــه شيعيانش قيامــــت بپا كرده اند ، آرى به حسين بگــــــو كــــــه خـــــونش همچنان در رگهــــــا مى جـــــوشد . بــــــه حسين بگـــــــو كـــه از خونهــــا سرو روييد ظالم ها سرو ها را بريدند ، اما باز سروها روييد . خدايا مى دانى كه ما چه مى كشيم ، پندارى كه چون شمع ذوب مى شويم . ما از مردن نمى هراسيم اما مى ترسيم كه بعد از مـــــا ايمـــان را ســر ببرند و اگـــــر نسوزيم كــــه هـــم روشنايى رخت مـــى بندد و جاى خود را دوباره به ظلمت مى سپارد پس چه بايد كرد ، از يك ســـــو بــــايد بمـــــانيم تا شهيد آينده شويم ، از سوى ديگــــر بايد شهيد شـــويم تا آينده بماند . هم بايد امروز شهيد شويم تا فردا بمــــاند و هــــــم بــــايد بمانيم تا فردا شهيد شویم .

پروردگارا ، اكنون كه به جبهه مى روم بخاطر رضاى توست . از تو مى خواهم كه مرا جزء سربازان واقعى خودت قرار دهى .

خدايا ، از من درگذر و عفو بى دريغت را شامل اين بنده گنهكار بگردان و با لطف و رحمت و مغفرت خود ، مرا از عذاب خود ايمن ساز، زيرا كه تاب تحمل عذابت را ندارم . از خداى خود طلب عفو و بخشش گناهانم را دارم ، چرا كه عمر بسيارى را ، در غفلت گذراندم و عاقبت معنى و حقيقت : (والعصر ان الانسان لفى خسر ) را دريافتم.

یادمان جاوید القلوب رزمنده وجانباز هشت سال دفاع مقدس حاج مراد بدرابادی

پروردگارا ، سپاست مى گوييم كـــــه نعمتهايت را ارزانى داشتى و شكرت مى كنيم كه مــــا را به راه راست هدايت نمودى .بارالهــــــا ، تو خود شـــــاهدى كـــــه بندگانت در راه دين مبين اسلام از همـــــه چيز خود مى گذرند و رزمندگان جــــان بر كف به پاسدارى از قرآن مشغولند .پروردگارا ، ما را يارى كن تا دشمنانت را به خاك و خون بكشيم .

پروردگارا ، ما را در راه رسيدن به هدفمان يارى نما و هدفمان چيزى نيست جز ترويج اسلام و رهائى تمام دربندان جهان.

خدايا به خاطر رسيدن به تو و عشق به تو از همه چيز خود حتي از جان خود گذشته و سراسيمه به سوي تو مي آيم اميدوارم که قبول فرمايي ، که من به جز گناه چيز ديگري در کوله بار خود ندارم.

(( انا لله و انا اليه راجعون ))(( و بازگشت به سوى اوست )) بارالها ، مرا ببخش كه بيش از اين جان ندارم كه در راه تو فدا كنم.

یادمان انصار المجاهد رزمنده ذبیع الله بدرابادی

بار خدايا ! از تو مى‌خواهم كه مرا به آن هدف مقدسى كه رضاى تو در آن است موفقم بدارى.

ابتدا اصول اعتقادى خودم را ابراز مى‌دارم :

1 ـ اشهد ان لا اله الا الله ، شهادت مى‌دهم يگانگى و وحدانيت خداى بزرگ و نفى مى‌كنم همه الهاى غير او را. اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شريك له ، شهادت مى‌دهم كه خداى بزرگ و بى‌شريك عادل است.

2 ـ اى خدا، شهادت مى‌دهم هر آنچه را كه خلق كردى و در جائى قرار دادى به حقيقت آفريدى و به حقيقت جاى دادى و همچنان كه فرمودى : لقد خلقنا الانسان فى احسن تقويم ، در وجود آدميان به اندازه وسعتش توانائى قرار دادى ايمان دارم لا يكلف الله نفسا الا وسعها.

3 - نبوت : شهادت مى‌دهم كه 124 هزار پيغمبر و رسول كه اول آنها حضرت آدم و خاتم آنها حضرت محمد است كه براى نيكوكاران بشارت و براى بدكاران را به عذاب نويد مى‌دهند و كتاب را فرستاد كه با پيامبران كه موارد اخلاق و نزاع بين مردم تا تنها آن حق و داور باشد.

4 - امامت و رهبرى : شهادت مى‌دهم به 12 امام معصوم كه مفسرين كتاب و وحى الهى و ناقلان و راويان حديث بوده‌اند تا كتاب و كلام خدا را از دست برد فرصت طلبان طمعكار مصون دارند و نمونه و اسوه حسنه باشند كه امت اسلامى به انحراف و اشتباه نيفتد و راهنماى و هدايت كنندگان امت اسلامى باشند.

5 - معاد : شهادت مى‌دهم به روز رستاخيز، روزى كه همه آدميان برانگيخته مى‌شوند تا به سزاى اعمال نيك و زشت خويش برسند. در چنين شرايطى كه دشمنان قسم خورده‌اى كه از دير زمان عَلَم ضديت و مخالفت با اسلام را برافراشته داشته و دارند. امروز بعد از پيروزى انقلاب اسلامى اين دشمنى را و كينه ديرينه خود را به شيوه‌هاى مختلف و از طريق گوناگون علنى و ظاهر نمودند و بنده به حسب وظيفه دينى و الهى در زمان غيبت امام زمان (عج) و حضور ولى فقيه و نائب امام زمان رهبر انقلاب اسلامى امام خمينى كه به راستى به انسانيت شرافت و به مسلمين حركت و آبرو و وحدت و هدف به ما ملت ايران عزت و افتخار و جهش و سربلندى و به مكتب ياور و نصرت و حيات دوباره بخشيد و بر خود لازم دانستم براى يارى دين خدا كه به دست پيامبر خاتم حضرت محمد رسول الله بنيانگذارى شده بود و به دست دشمنان دين خدا به فراموشى سپرده شده بود و باز دوباره به دست فرزندش روح الله زنده و شعله‌ورتر و زنده گرديد به جبهه بيايم و به سهم خويش انجام وظيفه‌اى كرده باشم و از دين خدا يارى نمايم. بار خدايا ! مرا از شر وسوسه‌هاى شيطانى مصون دار.

بار خدايا ! به مقربين و مقدسين درگاهت سوگندت مى‌دهم مرا آنچنان بدار كه در يوم الحساب پيغمبرت محمد (ص) به خاطر من شرمنده نباشد. از دين و مكتب و انقلاب اسلامى دفاع كنم بلكه آنچنان نما كه پيغمبر و ائمه معصومين از من راضى و خشنود باشند.

یادمان شهید والامقام حاج علی بدرابادی

خدایا می دانم گناهکارم،جوان بودم ،غرور داشتم.خدایا اگر گناهی از من سرزده نه بخاطر مخالفت با تو بلکه از روی جهالت و نادانی بوده. زمان زیادی را در سیاهی به سر بردم ولی اکنون پشیمانم و خدا از تو می خواهم که مرا ببخشی و پروردگارا اگر در راه حسین(ع)شهید شدم ترا به آبرو مندان درگاهت قسم می دهم که خون ناقابل مرا قبول کنی و راست قامت جاودانه ام سازی انشالله تا کوته کردن دست تمام متجاوزان جنگ را ادامه خواهیم داد و از خداوند می خواهم که شهادت را در آخر خدمت نصیب من گرداند که بتوانم چند ماهی دفاع از ایران عزیز و پاسداری از خون شهدا بکنم.

 

خدایا تو میدانی که فقط بخاطر لقای تو آمده ام و بخاطر راضی نمودن قلب مقدس وجود فرمانده کل جبهه ها حضرت مهدی (عج. خدایا این جسم گناهکار و این خون را در این راه مقدس بپذیر و خدایا در لحظات آخر که در خون نا قابلم میغلتم مولایم مهدی عزیز (عج) را بر بالینم برسان و این چشمان گناه کارم را به جمال منورش روشن گردان.

خدايا ، قاصرم از شكر تو و عاجزم و محتاج رحمت تو . خدايا ، تورا شكر كه زندگى را وسيله براى آزمايش مان قرار دادى تا با مال و جان و فرزند و تمامى هستى و نعمتهايت در اين آزمايشات عظيم و پى‌درپى شركت نماييم و با نداى :انا لله و انا اليه راجعون سرفراز از آن پيروز بيرون آمده و از جمود و جمادات و غرايز حيوانيت پا را فرا گذاريم .

شكر ميگذارم خداوند قادر يكتا را كه به من توفيق داد تا بتوانم پا به جبهه نبرد حق عليه باطل گذارم و در كنار ديگر برادران از اسلام عزيز و ميهن اسلاميمان دفاع نمايم ، جبهه اى كه در آن تمامى حق در مقابل تمامى باطل ايستاده است و ملت ما در اين جبهه تا سرحد از دست دادن جان و شهادت بقول امام عزيزمان ، ملت ما در مقابل تمامى كفر ، با قامتى به بلندى ابديت ايستاده است .خدایا تو را شکر می کنیم به خاطر نعمت های بی شمارت و به خاطر رحمت بی منتهایت که نصیب ملت ما کردی.

یادمان رزمنده والامقام مکتب روح الله طلبه حاج رضا صداقت نیاو به نام پروردگارم كه جانم ، هستى ام ، سرمايه وجودم و محرك افعالم در دست اوست و در زير سيطره و يد قدرت او اظهار موجوديت مى كند و با اين حال كه هيچ چيزى از خودم نداشتم و بود و نبودم همانطور كه نوشتم از او بود نتوانستم بدرستى از آن همه نعمات و دادنيهاى او در جهت او و در راه رضايش استفاده كنم . علاوه بر آنكه در راه رضايتش بكار نبردم ، بلكه بر خلاف رضاى او هم بكار بردم و بيش از اين نمى توانم شكستم را در اين زمينه تعريف كنم . بنابراين بيش از هر چيز در لحظات آخرم از درياى بيكران و نعمات و الطاف بى پايان او خواستارم مرا ببخشد و اعمال ناچيزم را و هديه ناقابلم قبول نمايد ، انشاء الله .بارخدايا ، اگر اين حقير نتوانستم بندگى تو را به خوبى و بنحو احسن انجام دهم ولى از تو خاضعانه مى خواهم به برادرانم و همسنگرانم و ملت شريف و ايثارگر ايران و خانواده ام اين توفيق را بده تا به مصداق اياك نعبد همچون اولياء الله و مقربين درگاهت كه اكنون در نزد تو در تنعم بسر مى برند عمل نمايند و آنچنانكه شايسته توست انجام دهند .

خداوندا، ای رحیم، و ای حلیم شما را شکر می گویم که به من بی لیاقت و بی چاره مانده در چاه آمال، توفیق حضور در کنار یارانت و عشاقت دادی و انی افتخر بهذاء. خدایا موقعی که تفکر می کنم که ماها را از سایر انسان های وابسته به دنیا جدا کردی و لا اقل این اندیشه را در درون ایجاد فرمودی که برویم و در دفتر یارانت و در جمع عاشقان ثبت نام کنیم دل خودم را و قلب خودم را جای دیگری نمی بینم روح حمد و ستایش در من اوج می گیرد ولی به زبانی بسته برخورد می کنم و از تمامی وجود می گویم «کیف لی بتحصیل الشکر و شکری ایاک یفتقر الی شکر».من چه هستم که لیاقت این الطاف را داشته باشم خدایا، ای دوست، و رفیق بندگان! به حرمت خون مطهر شهداء قلوب متصله به این دار فنا را از آن جدا و به دار بقاء سوقشان بده، خدایا ما شما را نشناخته ایم، وطن اصلی را به باد فراموشی سپرده ایم خداوند مهربان، این بندگان شما اگر به وظیفه شان عمل نمی کنند و به دنبال وظایف الهی شان نیستند نه این است که به شما بی اعتنا باشند بلکه از روی عدم شناخت است از این است که لطف وجود شما همه را فرا گرفته است، لذا از آن مقام ربوبی خواهانم که همه ماها را مورد رحمت و لطف خودت قرار بده و گناهان گذشته ما را ببخش، خداوندا به کسانی که هنوز اندیشه رفتن به جبهه و یاری دین خودشان و یاری کردن وطن و ناموس و خانواده خودشان در سرشان پیدا نشده این اندیشه را در روحشان ایجادبفرما.

خداوندا اندیشه و توجه به جبهه ها را در درون قلب ما ایجاد بفرما و ما را بر این اندیشه مستقیم بگردان. خداوندا، اکنون جبهه و نبرد با دشمنان مساوی است با حفظ دین مبین اسلام. مساوی است با حفظ تمامی ارزش های دینی و مذهبی. خود مساوی است با حفظ نوامیس و بچه ها و خانواده های خود ما، خدایا همه مسلمین ایران و جهان که قدرت و توانایی رفتن به میادین نبرد را دارند توفیق حضور در این مراکز ایثار و اخلاص و عرفان عنایت بفرم

خدایا ترا شکر که مارا امت وسط وخلیفه خود قرار دادی بارالها ترا شکرمی کنم که مرا هدایت فرمودی وقدرت حرکت در راهت را به من دادی .خدایا حال که قدم درراهت گذاشته از تو می خواهم که گناهانم را برمن ببخشی و توبه ی مرا بپذیری خدایا هدف ازآمدنم به جبهه تنها رضای اقدس تو است واینکه بتوانم از اسلامم وکشورم دفاع کنم و پس ازچهارده قرن به ندای:((هل من ناصرینصرنی)) حسین لبیک بگویم. هدفم شهادت نیست بلکه احیای دین تواست هدفم کشتن وکشته شدن است و اگر دین تو با ریختن خونهای پاک احیا می شود پس شهادت را نصیب من گردان .

خدايا تو را شكر مى گويم . زيرا كه مرا مسلمان قرار دادى ، به من راه حسين (ع) را نشان دادى و مرا از شاگردان مكتب كربلا قرار دادى . خدايا از اينكه رحمت بى انتهايت را شامل حالم قرار دادى و به من راه اولياء خودت را نشان دادى تو را سپاس مى گويم . خدايا ، از اينكه به من توفيق شركت در صفوف جهادگران راهت را عطا نمودى و مرا از كسانى قرار دادى كه بعد از هزار و چند سال نداى مظلومانه حسين (ع) را پاسخ گفتند و به من توانايى دادى كه براى احياء اسلام و قرآن ، امام امت را يارى نمايم . خدايا بخاطر اينهمه نعمت هايى كه به من عطا نمودى در مقابلت بخاك مى افتم و تو را شكر مى گويم . خدايا، شاهد باش تنها و فقط براى رضاى تو دين تو را يارى مى كنم و چون تو جهاد را وظيفه هر مسلمانى قرار دادى و آنرا توسط امام حسين (ع) در روز عاشورا به من آموختى در اين راه قدم گذاشتم . خدايا ، مى دانى اين راه ( جهاد فى سبيل ا... ) را از روى آگاهى و شناخت كامل انتخاب نمودم . خدايا من طاقت آنرا ندارم كه روز قيامت رسول خدا (ص) به من بگويد چرا حسينم را تنها گذاشتى و چرا سخن امام امت را شنيدى ولى روانه ميدان جهاد در راه خدا نشدى . خدايا، از احوال بد من آگاه هستى و مى دانى چقدر نافرمانيت را كردم . خدايا ، چه گناهان بزرگى كه مرا از تو جدا كرده بود و چه خطاهايى كه ايمان را از من گرفته بود . چه اذيتها و آزارهايى كه والدينم و مردم از من ديدند و چه قلبهايى كه به واسطه بدى زبان و كردارم شكسته شد . خدايا با اين همه گناه و معصيت ، تو درياى رحمت خودت را به روى من گشودى و مرا براى نور و حق هدايت نمودى و آبرويم را در جلوى مردم نبردى و به من توفيق يارى دينت دادید .خدایا از من درگذر و مرا به فضل و کرم خود ببخشای خدایا مرا با خونم غسل بده و با ایمان به اسلام و قرآن بمیرانم . خدایا شهادت نهایت آرزوی من است ولی از تو می خواهم آنچه رضای تو در آن است برای من مقدر فرمایی.

معلم اخلاق یادمان اسوه حسنه محمد علی ابادیآنكس كه تو را شناخت جان را چه كند فرزند و عيال و خانمان را چه كند

ديوانه كنى هر دو جهانش بخشى ديوانه تو هر دو جهان را چه كند

شكر و سپاس بى پايان بر خداوند يكتا كه لطفش را شامل حالم گردانيد كه از يك شئى ناچيز به اين صورت درآيم ودر اين زمان و مكان مقدس زيست كنم و بتوانم قدم كوچكى در راه او و به خاطر او بردارم.

شهید پرویز امینی

خدايا من فقط براى دفاع از اسلام تو و ميهن خودم به جبهه مى روم و نه براى خودشمارى و خودپسندى و مردم نمايى .

و خدايا از تو مى خواهم كه مرا در راه خودت كه همان راه مومنين و اوليائت و همچنين راه رسولت كه به طور كلى صراط مستقيم است ثابت قدم سازى و مرا جزو راستگويان و نيكوكاران قرار دهى

شكر او را كه ما را در عصرى قرار داد تا بتوانيم در جهت رضاى او با دشمنان او بجنگيم ، هر چه هست از اوست و ما خود هيچ نداريم. و هرگز نتوانسته‌ايم شكر نعمات او را به جا بياوريم. برايم آنجايى كه در جهت رضاى او گام برمى‌دارم ، تفاوتى ندارد چه خواهد شد. هر چند گناهانم زياد است ،كه اميدوارم به رحمتش مرا ببخشد. ولى از آن زمانى كه فهميده‌ام رضاى او چيست ، سعى نموده‌ام آن را انجام دهم كه باز اميدوارم كه مرا مورد رحمتش قرار دهد ، چرا كه عذابش سخت است و رسوايى در آن سرا سخت‌تر.آن جايى كه او اين همه به ما لطف كرده است و چه نعماتى را به ما داده است و بزرگترين نعمت كه همانا در حال حاضر جمهورى اسلامى و رهبرى آنست ، اگر جانى را كه در واقع امانت او است در راه او ندهيم پس چه بكنيم. مگر يادمان رفته است كه قبل از جمهورى اسلامى چه بود و حالا چه. اگر مقايسه منصفانه داشته باشيم ديگر براى دفاع از چنين حكومتى كه همانا هدف آن اهداف انبياء است به جهاد رفتن و از خود گذشتن هيچ است.

خدايا ! مرا از آنچه كه بر خلاف رضاى توست برحذر دار.

یادمان ملکوتی  سردار شهید عباس (مخلص)بدرابادی

اكنون كه پاى در چكمه مى كنم و به نبرد حق عليه باطل قدم مى گذارم ، از خداى خود مى خواهم كه به من توفيقى عنايت كند تا نفس كشيدنم براى رضاى او باشد ، چه رسد به حركات ديگرم و جز او هدفى ندارم ، به همين خاطر به صحنه مبارزه حق عليه باطل آمده تا از دين خدا دفاع نمايم ، شايد او هم تخفيفى بر گناهان گذشته ام بدهد كه بازگشت همه انسانها به سوى اوست و در محكمه عدل او حساب پس خواهند داد و اينكه با آگاهى به راهم ، اميد بسته ام كه در اين راه به شهادت نائل آيم . امروز اين آرزوى مليونها زن و مرد مسلمان در كشور ما مى‌باشد و امروز روزيست كه بايد به نجات اسلام شتافت و اسلام را احياء نمود انشا الله .

خدايا ازتومي خواهم توفيق بندگي واطاعت بيشتربه بنده كوچكت عنايت فرما. شايدقدمي درمسيرتوبرداشته ودرسراي آخرت روسفيدباشم.

خدايا توشاهد باش که من دراين راه کورکورانه قدم بر نداشته واز روزي که تو را به يگا نگي شناختم ودرقلبم جرقه اي از ايمان پديدار شد از همه چيز گذشتم وبه تو پيوستم بخدا قسم راهي که انتخاب کرده ام ازروي حرص به بهشت و يا ترس از دوزخ نيست فقط به خاطر خدا و اسلام عزيز است و براي اينکه شايد توانسته باشم رضاي حق تعالي را حاصل کنم از جان و مال و کسان و خويشان گذشت

خدايا سوگند ياد مي كنم كه هميشه و تا آخرين نفس در راه مقدس تو و براي ياري دين تو مستحكم و جان بركف در راهت فداكاري كنم الهي ياريم ده كه بتوانم اين مهم را آنچنان كه شايسته مقام باري تعالي است بجا آورم. خدايا تو شاهد باش كه من در اين راه كوركورانه قدم برنداشته ام و از روزي كه تو را به يگانگي شناختم در قلبم جرقه اي از ايمان پديدار شد از همه چيز گذشتم و به تو پيوستم.« الهي قلبي مهجور و نفسي معيوب و عقلي مغلوب و هوائي غالب و طاعتي قليل و معصيتي كثير و لساني .... بالذنوب فكيف ... ياستار العيوب و يا .... و يا كاشف الكروب اغفرذنوني كلها بجرمه محمد و آله محمد يا غفار و يا غفار و يا غفار برحمتك يا ارحم الراحمين

اما پروردگارا ، بنده ضعيف و ناتوانت غرق در گناه است و از درگاه عظمتت طلب مغفرت مى كند ، از گناهانم درگذر چرا كه تو كريم و رحيم هستى . پروردگارا ، من ضعيف و ناتوان دوست دارم كه دشمنان اسلام در اوج دردشان دست هايم را قطع و چشم هايم را از حلقه درآورد و سرم را از تن جدا كند و پاهايم را قطع كند و قلبم را آماج رگبارهايشان قرار دهد تا در كمال فشار و آزار ، دشمنان مكتبم ببينند كه گرچه چشمها ، دستها و پاها و قلب و سينه و سرم را از من گرفته اند ، اما يك چيز را نتوانستند بگيرند و آن ايمان و هدفم است كه عشق به الله و عشق به شهادت و عشق به امام و اسلام است .

یادمان ارتحال ملکوتی خادم مردم مستضعف مرد ولایی وانقلابی یدالله بدرابادی

خداوندا خودت بهتر مى دانى و اعمال من را ميدانى . بخدا قسم كه خود نيز از حال خود خبر دارم و ميدانم چقدر گناه كرده ام و از همان گناه ميترسم زيرا ميدانم كه گناهان من سنگين است اگر از عبادتهايم بگويم كه آنها نيز خالصانه نبوده و در عبادتهايم سستى كردم . خداوندا چقدر از عبادتهاى خود را بجا نياوردم چقدر غيبت كردم چقدر دروغ گفتم چقدر عمل انجام دادم كه براى ريا بوده و براى همين از تو مى خواهم كه با رحمت با من رفتار كنى و خوش ترين لحظه زندگى را لحظه مرگم قرار دهى از تو مى خواهم كه لحظه آخر عمرم را شهادت قرار د

خدايا ! گامهاى ما ، حرفهاى ما را ، نيت ما را ، حركت ما را كه فقط و فقط براى توست مورد قبول درگاهت قرار بده .

خدايا ! تو ميبينى كه عزيزان ما عاشقانه همچنان قاسم و اكبرها ، حنظله وار به ميدان مبارزه ميتازند و همانا آرزوشان شهادت است . همه و همه بخاطر اوست و با اين دست و سرهاى از تن جدا و شكم و پهلوهاى پاره پاره به اين مسئله خوشحالند كه در آخر سرافرازند.اى خداى بزرگ آيا من قبول كنم كه با اين زحمات ناچيز مرا پذيرفته اى به سوى خودت .

بارالها بنده حقیرت را چشم بصیرت عنایت کن تا حقایق را دریابد و گول لذتها را نخورد معبودم می دانم که هنوز تو را نشناختم . آخر تو کیستی؟ چرا خودت را آشکار نمی کنی ؟ تا شکر نعمتهایت را آنطور که شاید و باید انجام دهم

« براستى خداوند جانها و مالهاى مؤمنين را از آنها خريده است . تا اينكه به ايشان بهشت را عطا كند زيرا اينان در راه خدا كارزار مى كنند پس مى كشند و كشته مى شوند » آنكس كه به من جان و حيات داد ، اينك جانم را خريده و من هم با كمال ميل جانم را فروختم و بازمى گردم بسوى او.

 

تشكر و سپاس بيكران خداوند منان را كه نعمت اسلام را به ما ارزانى داشت و ما را به صراط مستقيم كه همانا دين محمدى ولايت علوى است رهنمون گرداند.

خادم الشهدا:حاج حسین علی ابادی امید است با استعانت از خداوند منان بتوانم قطره ای از دریای بیکران مردان حماسه وعشق وایثار را به رشته تحریر دراورم فقط میتوانم بگویم شهدا شرمنده ایم

خدايا ! تو مى‌دانى كه براى همين است که احساس مسولیتی سنگین نمودم که به مصداق سخن پیشوای مسلمین جهان اسلام حضرت امام خامنه ای مد ظاله العالی که فرمودند زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست این وظیفه ودین شهدا گرانقدر را انجام دهم تا شايد در جايى قرار بگيرم كه بتوانم آن مسئوليتى را كه بر گردن داشته باشم به نحو احسن انجام داده و در بستر زير پتو جان نسپارم و در اين ميدان نور و روشنائى از اين دنياى فانى بر كنم و به دنياى ابدى و جهان مادام العمر كه مى‌خواهيم زندگى بكنيم هجرت كنم.

سلام بر خداوند منان و سلام بر محمد(ص) راهنمای بشریت. الهی ببین که چگونه این جنایتکاران چنگهای کثیفشان را بهم انداخته اند تا جمهوری اسلامی ایران رابکوبند .خدایا به پاره های آهن بگو تا جان مرا دریابند و خونم را ای هستی بخش بر این زمین شهیدپرور بریزد تا دین خدا و رسول زنده بماند مگر ندانسته که همه چیزم و روح انسانیم که در من بوده .... و تمام توانم و قدرتم از تو بوده . مرا ای پروردگار محمد در صراط خدائیت محکم کن تا در تحکیم این رسول و جمهوری اسلامی زیبائی های شهادت را با روحم در آغوش کشم . ای معبود من مرا در نزدت روسفید کن .الهی جان ناچیز مرا بگیر و خون من را به پای نهال اسلام و انسانیت بریز . خدایا اگر با ریختن یک قطره از خون من که بر زمین بریزد لایق آمرزش نیستم زمین را از خونم سیراب کن .ای خدای بشریت به فرشتگانت که مامور هستند که جان مرا بگیرند بگو برمن آسان بگیرند که من گناهکار، تحمل جان کندن را ندارم و خود شفاعت گناهانم را بکن و خدایا شهیدم کن تا بر حقانیت محمد شهادت دهم، خداوندا گناهانم را عفو کن که من طاقت عذاب سنگین ترا ندارم.

یادمان سردار شهید امنیت ملی حاج حسین مرادی

بنام خداي يکتاي قادر منان که بر من منت گذاشت که اين سرمايه ناچيز جان خويش را در راه او فدا کنم . بنام خداي رحمن و رحيم که اين همه لطف و مرحمت به بندگان خويش دارد و همه زمينه ها و راه ها را براي رسيدن به خودش نشان بندگان طريقتش داده است . بنام خداي باريتعالي که دري از درهاي بهشت را باب الجهاد نام گذاشت تا کساني که مي خواهند به او نظاره کنند از اين در وارد بهشت شوند و اين نعمت بيکران را به همه بندگاني که او را دوست دارند داد و جاي سپاس و شکرگذاري است. بنام خداي قهار و جبار که جهنم سوزان را براي کساني که راه او را سد مي کنند و به محرومين و ضعيفان ظلم مي کنند آماده کرد که انتقام خون به ناحق ريخته ضعيفان را در آن دنيا با آتش سوزاني خواهد گرفت. بنام خداي نصرت دهنده که با قدرت منتهاي خويش مجاهدان راهش را توان و قدرت عنايت مي فرمايد. بنام خداي عادل که با عدل خويش به حساب دقيق همه بندگان را خواهد کرد بطوري که خودش در قرآن کريم فرموده است: « فمن يعمل مثقال ذره خيرا يره ومن يعمل مثقال ذره شرا يره »يعني خدا ذره اعمال شر هر بنده را حساب مي کند و کيفر آن را مي دهد و ذره اعمال خير هر بنده اي را حساب مي کند و پاداشش را مي د هد.و اي خداي قادر متعال! با من آيه شريفه ات را اگر رفتار کني، جهنم جايگاه من خواهد بود و از تو عاجزانه تقاضامندم که با عدل خويش با من رفتار مکن بلکه با رحمت خودت با من رفتار کن که تو معروف به خداي رحمان و رحيمي . خدايا اين وجود هيچ ارزشي ندارد که فداي دين تو و راه تو کنم و اگر چنانچه 70 بدن مي داشتم و همه را به پاي اسلام عزيز فدا مي کردم هنوز هم به اسلام عزيزت بدهکار مي بودم . خدايا شکر و سپاس بيکران تو را مي گويم که در زماني قرار گرفته ام که اسلام احتياج به کمک و ياري دارد و من را از ظلمت به نور آورده اي توسط رهبر عظيم الشان انقلاب از تبار پاک رسول الله و فرزند حسين است و از سلاله ائمه اطهاري است که به ما آگهي داد تا مظلوميت اسلام درک کرديم و خدايا تو امام بزرگ ما را اين قلب تپنده امت محروم جهان و اين اسوه استقامت و صبر و تقوا و عيسي زمان و کعبه دلها نور خدا اسوه ايمان اسوه جهاد اسوه شجاعت و شهامت زمان ما و اسوه پرهيزگاري و اسوه مجاهدان راه فضيلت و اين روشنفکر زمان و رسواگر ستمکاران و سازشکاران و اين مرد خدا شفابخش دلهاي مريض و اين خميني عزيز و روح خدا را تا انقلاب جهاني ولي عصر (عج) را نگهدار و ..... و بین امت قهرمان ايران و امام بزرگوار ما آني کمتر از آن جدايي مينداز که کليد بازگشايي پيروزيهاي بزرگ اسلام بر عليه کفر جهاني در همين همبستگي بين امت و امام خميني عزيز است.

خدایا چه کنم بندگی و طاعتم کم است،ای پوشانده عیبها ببخش مرا و حفظ کن مرا و بخودم وا مگذار.خدایا میخواهم به تو برسم،خدایا حجاب ها قلبم را گرفته ونمی گذارند که تو را ببینم، خدا نمی دانم چه بگویم،میخواهم وصیت کنم میخواهم به امت اسلام توصیه کنم که نیازارید قلب امام، این قلب پاک الهی را که خدا بر ما منت گذاشت و چنین رهبری را از میان ما برگزی

بايد از خداوند منان تشكر كنيم و سجده شكر بجا آورم كه خداوند ما را براى به اهتزاز آوردن پرچم لا اله الا الله و يارى اسلام انتخاب نمود .

خدايا ترا سپاس ميگويم از اينكه ما و جامعه ما را از منجلاب فساد از منجلاب فساد شاهنشاهى 2500 ساله به قدرت خويش و به رهبرى بنده صالحت، ابراهيمت، موسايت، عيسايت و يكى از سلاله رسول ا... (ص) خويش دست ما را گرفتى و از ظلمت به نورمان كشانيدى. خدايا اگر ما ايرانيان شب و روز شكر گزارت باشيم بدين خاطر، بخاطر اين نعمت بزرگ هنوز كم كرديم چرا كه ابراهيمت بتها و اَبَربتها را شكست. چرا كه اين موسايت با عصاى خويش كه پيروان و مقلدان اويند كاخهاى ستم را فروكش كرد چرا كه اين مسيحت جهان مرده را زنده كرد. خدايا اين توفيق را به ما عنايت كن كه در خط رهبرى كه همانا خط اسلام اصيل است حركت كنيم و در اين راه يار و ياورمان باش و حجت خويش امام زمان (عج) را به كمكمان بفرست خدايا اجر جهادمان را به چيزى كمتر از شهادت قرار مده چرا كه حجتت امام صادق (ع) مى گويد اجر جهاد شها

خداوندا مرا در صف شهداى اسلام قرار ده و مرا از بندگان مخلص خودت و مومنين به پيامبرت حضرت محمد (ص) و از شيعيان حضرت على (ع) و از مطيعان ولى امرت حضرت مهدى (عج) و نائب بر حقش خمينى عزيز قرار بده . خدايا از تو مى خواهم در لحظه اى كه مرگم فرا مى رسد از تمام دوستى ها و عشق و محبت ها جز دوستى و عشق و محبت خودت رهايم سازى و مرا جزء بندگان خالص به حساب بياورى.به وحدانيت ويگانگي خدا گواهي ميدهم و اقرار مي کنم که محمد بنده وپيغمبر خدا است خدا او را فرستاده تا دين خود را بر دينهاي ديگر غالب گرداند هما نا نماز وعبادت و حيات و ممات من از آن خدا و براي خداست .شريکي براي او نيست من به اين امر شده ام وازتسليم شدگان خ

خداوندا ! اگر لياقت عبادت تو را نداشتيم ، ببخشمان و ما را به كُويت فراخوان و الا ما را به مرگى كه شهادت نباشد نميران.

اینجانب حسین مرادی شهادت می دهم خدایی جز خدای یکتا نیست و شهادت می دهم از جانب خدا برای هدایت و راهنمایی و ارشاد مردم صد و بیست و چهار هزار (124000)پیغمبر آمده اند که اولین آنها آدم و اخرین آنها خاتم(ص) است . شهادت می دهم امیرالمومنین علی بن ابیطالب خلیفه برگزیده خدا بعد از پیامبر است و به امانت خاندان پاکش گواهی می دهم و در .... صریح قرآن (اطیعوالله و اطیعوالرسول و الامر منکم) شهادت می هم فقیه امر در هر زمان اختیار تام بر مردم دارد و امر او را واجب می دانم که فقیه جامع الشرایط در عصر ما امام خمینی است.

خدایا تا من را نیامرزیدی از این دنیا مبر و مرا عاق والدین مساز و والدینم را از من راضی

حمد و سپاس خداوندى را كه بشر را آفريد و او را اشرف مخلوقات قرار داد و نعمتهاى بى پايان خود را در روى زمين گستراند كه انسان و همه موجودات بتوانند از آن استفاده كنند و همچنين خداى را شكر ميكنم كه پيامبرانى را براى راهنمايى و نجات بشر فرستاد كه انسانها را از جهل و نادانى براه راست كه همان صراط مستقيم اسلام ميباشد هدايت كنند كه اولين آنها حضرت آدم و آخر آنها خاتم الانبياء حضرت محمد بن عبدالله (ص) كه جانشينانى بعد از خود معرفى كردند كه اولين امام حضرت على ابن ابيطالب و آخرين امام كه انتظار او را ميكشيم حضرت مهدى (عج) و همچنين خداى را شكر ميگويم كه چنين رهبرى نايب امام زمان (امام خمينى) به ما ارزانى داد كه ما را از شر طاغوتيان نجات داد و در كالبد مرده همه ماروح خدايى دميد و ملت ايران و همه مسلمانان جهان را در تمام دنيا سر فراز كرد و باز هم خداى را حمد و سپاس ميگويم كه جوانيم را در همچنين موقعيتى قرار داد و در چنين كشورى كه كشور امام زمان ميباشد و اگر چنانچه در كشورهاى غرب و يا شرق بدنيا مى آمديم و آنجا زندگى ميكرديم حتما مثل آنها مى بوديم و بويى از اسلام و قرآن نبرده بوديم و هميشه با اسلام در ستيز ميبوديم كه همچنانكه هست

ای خدای بزرگ این مخلوق درمانده و ضعیف تو که بسوی تو آمده است او را از درگاهت مران و گناهش را بیامرز و از درگاهت ناامید مگردان. ای خدا ، بسیار در تلاش بوده ام تا برای تو باشم و هرچند که لطف تو شامل حال من بوده ولی شرمنده ام و امید به بخشش

خدایا،معبودا،اگرچه قلبم آماج رگبار دشمن شده و دستها و پاها و سینه و سرم را از من گرفته اند اما یک چیز را نتوانسته اند بگیرند و آن ایمان و هدفم که عشق به الله و معشوقم و عشق به شهادت و عشق به اسلام و امام است.

یادمان شهیده والامقام رزمنده دفاع مقدس اسوه زنان انقلابی عزیزی که از ابتدا پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان بم در زمینه تشکیل بسیج خواهران شهرستان بم وفرماندهی ان نقش بسیار موثری را ایفاد نمودند خواهر ولایی وانقلابی حاجیه آذر بدرابادی

به نام خداوند بخشنده و مهربان که بر همه چیز دانا و بیناست و به نام آن کس که انسان را از نیستی به هستی آورد و بر همه اعمال ما آگاه می باشد . پروردگار شما فرمود "هدیه من به کسانی که مرا دوست می دارند و آن هم کشته شدن در راه من است . که او را شهید میکنم و به نزد خود می آورم .ایزدا تو خود می دانی که ما راه تو را انتخاب کردیم چون راه تو است که ما را هدایت می کند و به مقصد اصلی که شهادت در راه توست می رسان

« ان الله اشتری من المومنین بانفسهم و اموالهم بان لهم الجنه.» (بدرستیکه خدا از مومنین خریدارجان و مالشان ودرعوض به ایشان بهشت را ارزانی داشت.) آری ای برادران و خواهران و ای پدران و مادران که حاضر شدید با خدا معامله کنید و در عوض بهشت را به عزیزانتان و پاره های جگرتان ارزانی داری

پروردگارا با عشقی جانسوز و برخاسته از قلبم به سویت گام می نهم عاشقی سراپای وجودم را فرا گرفته و مرا به سوی نور رهنمون است خداوندا همانگونه که عاشقت شده ام ، تو نیز عاشقم شو و مرا با دیدارکننده هایت محشور گردان. خداوندا به من توفیق بده تا جان در بدن دارم در راه تو قدم بردارم و همیشه و در هنگام شهادت نام تو ورد زبانم باشد. پروردگارا از سر تقصیراتم درگذر تا با قلبی پاک، آرام و بدون اضطراب بسویت پرگشایم و عروس شهادت را در آغوش کشم، معبودا، امام عزیزمان را که ما را از گمراهیها و ضلالتها نجات بخشیده و به سوی نور هدایتمان نمود تا ظهور پسرفاطمه(س) برای ما نگهدار، خداوندا، شهیدان راه اسلام از صدر تاکنون بیامرز و به ما توفیق ادامه راهشان عنایت فرموده و هر چه زودتر ما را هم در جمع آنها قبول بفرمای. خداوندا شرمنده هستم که در طول عمر نتوانستم قدمی در راه تو بردارم به جبهه می روم تا خدمتی ناچیز کرده، خود را ساخته و بسویت بشتابم شاید قبولم کنی انشاءالله. خدایا کوچکتر از آنم که وصیت کنم به مردم، و برایشان پیام بفرستم زیرا که خودم محتاج هزاران پیامم تا هدایت گردم

به نام خداوندی که به انسان روح داد و در او جان دمید تا آزادانه زندگی کند و از نعمات بی شماری که در زمین آفریده استفاده نماید و شکرگزار او باشد و به نام خداوند که راه و روش صحیح زندگی را به انسان نشان داد و همچنین راه شر و دوری از خدا را هم نشان داد تا هرکس در هر راهی بخواهد حرکت کند البته کسانی که راه اسلام را بپیمایند سعادتمند خواهند شدو کسانی که راه شر و دوری را می پیمایند آنها را به عذاب های سخت وعده داده است.

: ستایش مخصوص خدایی است که هنگام خلقت آسمانها و زمین هیچکس را بحضور نخواست (و از مشورت بی نیاز بود) و هنگام آفریدن جنبندگان عالم مُعین و یاری نگرفت در الهیت بی شریک و در عین یکتایی برای آفرینش عالم از معاون بی نیاز بود زبانها از حق وصفش عاجز و عقلا از کُنة معرفتش مدهوش و گردنکشان در مقام هیبتش خوار و متواضع و بزرگان از هراس مهرش پست و حقیر هر بزرگی در مقام عظمتش رام و ذلیل است پس ستایش ابدی جامع و کامل و پی درپی مخصوص تست و درود ابدی و تهیت دائمی تو بر رزمندگان(ترجمه قسمتی از دعای روز دوشنبه) بنام خداوند هستی بخش جهان و بنام خداوند آرام بخش دلها، اجابت کنندۀ دعاها برآورندۀ حاجات یاری کنندۀ رزمندگان اسلام. نصرت دهندۀ امت و امام و بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان .ای خداوند جهان شاهد باش که من هدفی جز رضای تو و اعتلای دین اسلام نداشته و امیداوارم در این راه مرا یاری کنی تا بتوانم فرد موثری برای جمهوری اسلامی باشم و بتوانم به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع) پاسخ گفته یا با پیروزی کامل به شهرمان بازگردم و خدمت به اسلام کنم و یا هم در این راه به آرزوی دیرینه ام که همان شهادت است برسم.

معبودا، پاک پروردگارا، چه زیباست جلوگاه جمالت، چه با شکوه است نمایشگاه جلالت در صورتم ای خدای بی چون که این منم افتخار شهادت در راهت نصیبم گشته است آیا این منم که توفیق نظاره بر فروغ تابناک ملکوتی ترا دریافته ام نمی دانم این لحظاتی که از پروازم بسویت گذشته است جزو چه لحظاتی است این همان لحظاتی است که معنای واقعی قبول درگه حق شدن را برای این موجود خاکی قابل درک و معنی می کند. پروردگار من. ای دانای برون و درون. پیش از این برآن بودم که برای وصول به درگاهت راههایی بس دور و دراز در پیش دارم، باید ساعت ها طی کنم و از منزلگه های خطرناک و ناپدید بگذرم حالا می فهمم که من از گل آدم شنیدم بوی تو .

خداوندا دراين دنياكه نتوانستم آنطوركه توميخواهي زندگي كنم پس مرگم راآنچنان قرارده كه لااقل به دين­گونه كفاره گناهان كبيره وصغيره را اداكرده باشم. خداياتوميداني كه براي همين عازم جبهه جنگ كفروايمان واسلام وشرك وحق وباطل شدم تاشايدبتوانم قدمي درراه رضاي توبردارم وپاك شدن واذن دخول كسب كنم شايدازروي لطف وكرمت مرا از بندگي آن خود قراردهي.

به نام تواي خالق بي همتا. مي دانم كه به خودم ظلم كردم و بنده خوبي برايت نبودم، احكامت رازيرپاگذاشتم و يابه آنها بي­اعتنا بودم و يا اينكه سبك شمردم وشكرهيچ يك ازنعمتهايت را به جانياوردم.

یادمان ارتحال ملکوتی رزمنده هشت سال دفاع مقدس پاسدار ولای وانقلابی و وارسته سردار حسین محمد ابادی (الوندیار)

سپاس بیکران خدای منان را که بر من منت نهاد و چنین فرصتی را به من عنایت کرد تا به جبهه بروم تا شاید بتوانم قطره خونی بریزم و دین خود را به اسلام ادا کنم تا شاید بتوانم خودم را از آتش دوزخ برهانم و سپاس امام امت را که بعد از سالیان دراز از زیر ظلم و ستم بیرون آمد و مردم را از خواب بیدار کرد چنانکه مردم امروز با عشق به لقاءالله به جنگ میروند و چنان خود را بر قلب دشمن می زنند که دنیای به این بزرگی به لرزه درمی آید.

برادران و خواهران استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمان ها برای تسکین دردهاست و همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید که خداوند در انجام کارهای خیر یاریتان نماید.

خدایا رزمندگان ما را پیروز گردان و حق را بر باطل پیروز کن امام امت را در پناه خود حفظ گردا

از خداوند می خواهم که هیچ وقت من را به حال خود وانگذارد تا به من لغزشی روی نیارود و بتوانم آنچه را که اسلام از من می خواهد ایفا نمایم زیرا این یک امتحان الهی است که از ما بعمل می آید تا خداوند بر همه اعمال ما ناظر است و هرکسی که از این امتحان الهی پیروز درآید در دنیا و آخرت روی خواهد دا

« تبارک الذی بیده لاملک و هو علی کل شیءٍ قدیر» ( بزرگوار است آن خدایی که پادشاهی بدست اوست و او بر همه چیز تواناست.) این وصیت نامه ام را در دقایقی می نویسم که دعای توسل را خوانده و قرآن را باز کردم که پیش از خواب چند آیه بخوانم که سوره ملک که دارای سی آیه است پدیدار شد و من هم دوست داشتم تا اولین آیه این سوره را در بالای وصیتم بنویسم این بود مقدمه وصیت نامه ام و کلامم را با نام خدا آغاز می کنم. « اِنَّ الذینَ قالوا رَبُنا الله ثُم الستقاموا فلا خوفٌ علیهم و لاهم یحزنون» ( آنانکه گفته اند الله خدای ماست و پایداری کردند براستی که باید نترسند نه غمگین شوند.) هر انسانی و بشری که به خود آید باید قیام به قسط کند یعنی توحید، مبارزه در راه خدا و عبادت و بندگی خدا، یعنی رستن از هر بندگی به جز خدا.

دلم از نقش باطل پاک فرما به یاد خود مرا چالاک فرما

دلم را محو یاد خویش گردان مرا حب مراد خویش گردا

خدایا چه کارهایی نکرده ام که مورد پسند تو قرار نگرفته و چه کارهایی نکرده ام که از روی ناآگاهی بوده . خدایا با قلبی سیاه و پر از گناه به تو پناه می برم و ندای « هل من مستغفر» را سر می دهم. یا غیاث المستغیثین! اگر در این زمان خمینی را برای هدایت این جامعه نمی فرستادی، هم اکنون ما در چه وضعی قرار داشتیم؟ به جای این که در جبهه مشغول نبرد باشیم غرق در فحشاء می بودیم و مسجدمان را سینما قرار می دادیم و مانند حیوانی که فقط هستی اش غذا و شهوت است، هستی خود را فجیع ترین فیلم های کذائی می دانستیم. خدایا من هزارها بار تو را شکر می کنم از این که مرا با فرستادن رهبری برای هدایت این جامعه از دریای فساد بیرون آوردی و همانا مادری که دست فرزندش را می گیرد و به راه مستقیم هدایت میکند هدایت کردی . خدایا کدر کن آن چشم هایی که این مسائل را نمی بینند و بمیران قلبهایی که به این عجایب پی نمی برند.خداوندا تو همیشه همراه من بودی و این من بودم که در برابر تو کوتاهی کردم. خدایا چه بس گناهانی کردم که از روی ناآگاهی بوده و چه بس کارهایی کردم که مورد پسند تو قرار نگرفته ، معبودا ! ای جبار ! با قلبی سیاه و پر از گناه و با شوری مملو از عشق به تو و ائمه ات به تو پناه می برم و ندای « هل من مستغفر» را سر می دهم. معبودا، هیچ چیزی گلوی تشنه مرا سیراب نمی کند جز شهادت و هیچ وقت از تو طلب نمی کنم و واقعاً هم خجالت میکشم که بگویم ای خدا مرگ مرا در راحتی بسترم قرار مده. من در راه تو گام نهادم و عقیده ام بر آن است که تو بخشنده و آمرزیدگاری. از تو می خواهم به هنگام ریختن خون گرمم در کربلای ایران، گناهان مرا ببخشی و مرا روسفید به آخرت بازگردان

بارخدايا تو ميداني كه من دراين راهي كه درپيش گرفته ام فقط رضاي تورامي خواهم وهدف فقط توئي.بارلها مارامُردني عطاكن كه درآن خواري وذلت نباشد. بارالها ما را زندگي علي وار، مرگي علي گونه وبرخاستني علي مانند، عنايت فرما.

با نام خدای عزوجل که طاعتش موجب قربت و مزید نعمت است شروع می کنم و در ستایش و حمد و سپاس او زبان میگشایم و در درگاهش به سجده می پردازم و امیدوارم این گناهان ما، در برابر خداوند ناچیز به شمار آید و ما را ناامید و مأیوس برنگرداند. من یک بنده گنهکار بیش نیستم مورد عفو و بخشش خداوند قرار می گیرم و از او پوزش می طلب

پروردگارا سپاسگزار تو هستم که من را به راه راست هدایت کردی و من را به راه شهیدان بردی .خداوندا از تو سپاسگزارم که در موقع جوانی عمرم در بهترین زمان واقع شد تا که از گمراهی نجات یافتم و تو را شکر که توانستم در خط اسلام فقاهتی، به رهبری روح الله قدم بردارم و چه بهتر که باز در سرزمین غریب کردستان که خونهای بهترین جوانان اسلام بدست گروههای کافر ریخته شده خدمت کنم و انتقام خون برادرانم را از آنها بگیرم چه سالها که بر سر و سینه می زدم که ای امام حسین(ع) ! ای کاش در کربلا می بودم تا جواب « هل من ناصر» تو را بدهم اکنون برای پاسداری از خون تو و یارانت که برای اجرای احکام اسلام ریخته شد در این زمان به رهبری امام خمینی این نایب برحق امام زمان(عج) بپا خاسته­ایم و جواب ترا در سرزمینهای کشور اسلامی ایران (غرب و جنوب و کردستان) با صدای رسا می گوییم لبیک ای خمینی « و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین» (حال آنکه ما خواسته بودیم که منت نهیم بر آنان که ناتوان شمرده شده بودند و در آن سرزمین ... یا اینکه بگردانیم ایشان را پیشوایان و وارثان زمین.)خداوندا ترا شکر که شربت شهادت این یگانه راه رسیدن انسان به خودت به من بنده حقیر و گنهکار خود ارزانی داشتی ترا شکر که این نعمت خدا پسندانه خودت را به این انسان ذلیل عطا فرمودی و من تنها راه سعادت در راهت یافتم. چه خوب است که با زمان ... کوچک و کم ارزشمندترین ارزشها را گرفتن و این لطف عنایت تو به بندگانت می باشد.خداوندا تو خودت شاهد باش که تمام لذت دنیایی را کنار گذشته بودم پس به گفته خودت : « ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لاتحزنوا و ابشرو بالجنه التی کنتم توعدون» فرشتگان آسمانها را بر بدن و روح کم ارزش فرو فرستند که دیگر ما از آینده خود خوشحال باشیم و حزن و اندوه نداشته باشیم وآنهایی که از ذکر خداوند متعال غافل مانده اند کسانی هستند که واقعیت عالم هستی و مقصود از خلقت را نمی دانند لذا تمام همّ و غمشان حیات دنیا و زندگی پست طبیعت

بدانید که مسیر حق فقط به دست مولا امام زمان (عج) است و رسالت این امر امروز بدست امام خمینی عزیز است. خدایا ما را در این راه جز صابران و ثابت قدمان قرار ده و بما توفیق صبر بر تمام بلایا و مصائب عنایت فرما زیرا دنیا معرکه امتحان و آزمایش است و دارگذر است نه بقا.

یادمان سردارشهید وارسته ولایی وانقلابی ولندیاری فرزند حاج محمد

به نام خدای شهیدان و بنام خدایی که به ما هستی بخشید و چراغ های فروزان (پیامبران و ائمه ) را برای راهنمایی انسانها برافروخت. بار خدایا تو را شکر میکنم که به ما شرکت در صف رزمندگان اسلام را عنایت کردی رزمندگانی که فقط یک هدف در دل دارند و آن هم رضایت خاطر توست . بار الها را در این راه ما را ثابت قدم نگهدار و بر دشمن کافر پیروزی عنایت بفرما .

شهید ایوب پری پیشبر

خدایا از تو طلب آمرزش میکنم که به من توفیق خدمت به اسلام و مسلمین عنایت فرمودی.. خدایا در سنگر نشسته ام و میخواهم چند خطی وصیت بنویسم باران خمپاره و توپ های دشمن بر سرم باریدن گرفته است و احساس میکنم به تو خیلی نزدیک تر شده ام و بسیار امیدوارم که مرا ببخشی و مرا که در راهت قدم گذاشته ام را بپذیری.خدایا تو میدانی که من به خاطر تو به جبهه آمده ام تنها به این نیت که کاری در راه تو و برای تو کرده باشم . و اما دشمنان داخلی و خارجی باید بدانند که اگر مرا قطعه قطعه کنند و به دریا بریزند باز هم از اعماق دریا بانگ برخواهم داشت که اسلام پیروز است

حمد وسپاس بر پروردگار جهانیان ، خالق آدم های عزت بخش ، مستضعفان و خوار کننده مستکبران که از همه چیز آگاه و بر همه چیز بیناست. دانای کل راز است و از همه چیز بی نیاز وهمه به سوی او باز خواهیم گشت و تنها اوست که سزاوارتر و شایسته سپاس است . شکر او را که رهبری آگاه را نصیب ما کرد تا ما را از خواب غفلت بیدار کند و ما را به خویشتن خویش بازگرداند و سپاس به درگاه ذات بی زوال پروردگار که مرا موفق داشت در راهی قدم گذارم که رضا و خوشنودی او در آن است و مرا با هدف و آرمانی آشنا ساخت که در راه رسیدن به او سر از پای نشناسم. پروردگارا از دریای بی کران رحمتت دور نیست اگر بنده سرکش و عاصی را مورد عفو و اغماض قرار دهی و از گناهان ما بندگان ناسپاس در گذری پس ای کریم و ای رحیم! دست کرامت بر این بنده گنهکار بکش و از رحمت بی انتهایت او را بهره مند ساز. اینک که با خلوص نیت و دلی پاک قدم در راه تو نهاده ام و به سوی تو می آیم گناهانم را بریز و در جوار خود جایم ده.

برادران و خواهران عزیزم استغفار و دعا را از یاد نبرید چرا که بهترین تسکین ها برای دردهاست وهمیشه یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید و هرگز دشمنان بینتان تفرقه نیندازد و شما را از روحانیت مبارز جدا نکند که اگرچنین کرد روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابر قدرت ه

خدای را شکر و ثنای می گویم که هر چه طلب کردم از خدا به من عطا فرمود. براستی که تنها راه نجات خود از آتش دوزخ و عذاب الهی را چشیدن شهد شهادت می دانم و این بود که اینچنین عاشقانه به سوی معبود شتافتم براستی من این دنیای بی ارزش و فانی را زندانی بیش نمی دانم و هر لحظه که ماندم خسارت بیشتر شد چه خوب بود که من هم در اوایل انقلاب جان را نثار می کردم . ولی باز هم شکر خدا را بجا می آورم که انسانی غیر متعهد بار نیامد

« یاایها الذین امنوا هل ادلکم علی تجاره تنجیکم من عذاب الیم . تومنون بالله ورسوله و تجاهدون فی سبیل الله باموالکم وانفسکم ذلکم خیرلکم ان کنتم تعلمون » (ای اهل ایمان آیا می خواهید شما را به تجارتی سودمند که شما را از عذاب دردناک آخرت نجات بخشد، راهنمایی تان کنم آن تجارت این است که به خدا و رسولش ایمان بیاورید و با مال و جان خود در راه خدا جهاد کنید این کار از هر تجارتی اگر دانا باشید برای شما بهتر است . قرآن کریم سوری صف ایه ی 10 و11 ) سپاس خداوند را که نهایت لطف و کرمش را شامل این بنده حقیر نمود و افتخار نبرد در رکاب حضرت مهدی (عج) فرمانده حقوقی جبهه های حق علیه باطل را همراه با شهادت نصیبم فرمود . طلب غفران از وی و امت مان و مومنین دارم وخدا را بشهادت میگیرم که آنچه را به عنوان پیام در این نوشتارعرضه می کنم احساس فریضه و تکلیف است تا راه خویش و هدف خویش و همه ی رزمندگان را اعلام کنم که مکتب ما مکتب امام حسین است و راه ما راه نائب بر حقش امام زمان و امام امت حسین زمان ماست اطاعت از اوامرش را فریضه می دانیم و جانمان را در راه هدفش نثار می کنیم چرا که اطاعت از اوامر امام امت سعادت ابدی است و تعلل در آن ضعف ایمان است و سرپیچی از آن خسران است .

یادمان سردار شهید کامران زاده

خدايا ! تو را شكر مى‌كنم كه به من نعمت وجود را عنايت فرمودى و سپس مرا از زمره انسانها قرار دادى و سپس مرا هدايت كردى و جزء شيعيان و دوستان اهل بيت پيامبر خود قرار دادى و در اين زمان جزء لشكريان امام زمان (ع) قرار دادى.خدايا ! تو را شكر مى‌كنم كه مرا مجاهد در راه خدا قرار دادى و از سربازان امام زمان (ع) قرار دادى كه لااقل بتوانم با نثار خون خود يك مقدارى از ناموس اسلام و قرآن حمايت و دفاع كرده باشم. اين شهادت خط و سير اولياء حق است كه هميشه در دعا و مناجاتشان از خدا مى‌خواستند و ما هم پيروان آنها هستيم كه بايد در اين سير حركت كنيم تا به سعادت ابدى نائل شويم.خداوند امام عزيز را طول عمر و سلامتى عنايت فرمايد و فرج امام زمان (ع) را نزديك ك

پروردگارا ! تو ارحم الراحمين هستى، گناهان من عاصى را ببخش و از معصيتهايى كه رخم را زرد نموده است درگذر كه شرمسارم و خجل چرا كه فرمان تو را لبيك مى‌گويم و خودت گفتى: « و جاهدوا فى الله حق جهاده هو اجتباكم و ما جعل عليكم فى الدين من حرج ملة ابيكم ابراهيم هو سماكم المسلمين من قبل و فى هذا ليكون الرسول شهيدا عليكم و تكونوا شهداء على الناس فاقيموا الصلوة و اتو الزكوة و اعتصموا بالله هو مولاكم فنعم المولى و نعم النصير » ( و مجاهده كنيد در سبيل الله جهادى آنگونه شايسته كه حق خدا مى‌باشد، او شما را برگزيد و در دين بر شما حرجى ننهاد اين راه و روش پدرتان ابراهيم است، او شما را مسلمان نام نهاد از گذشته و در اين آئين آخرين براى پيامبر گواه بر شما باد و شما گواهان بر مردم، پس نماز را به پا داريد و زكات را بدهيد و به خدا پناه ببريد، اوست مولاى شما، پس چه نيكو مولا و چه نيكو ياوريست.) ( الحج 78 ) و در جايى ديگر مى‌فرمايد : « فضل الله المجاهدين على القاعدين اجرا عظيما» ( خداوند برترى بخشيده است مجاهدين در راهش را بر نشستگان. اجرى بسيار و پاداش بى‌كران) و در جايى ديگر مى‌فرمايد : « و اعدوا لهم ما استطعتم من قوة و من رباط الخيل ترهبون به عدو الله و عدوكم ... » ( اى مؤمنان، آماده كنيد براى دشمنانتان آنچه مى‌توانيد از نيرو ... كه بترسانيد و وحشت آوريد دشمن خدا و دشمن خودتان را.) ( انفال 60 ).

در معبد عشق جان فدا بايد كرد (یاران) به حسين (ع) اقتدا بايد كرد

سر را به لقاء يار بايد دادن دينى است كه اينگونه ادا بايد كرد

پروردگارا ! خودت شاهدى عينى بر اعمال و كردارم هستى، مرا ببخش و بر محمد و خاندانش رحمت فرست كه ما را از تاريكى به روشنايى و از ظلمت به انوار ملكوتى رساندند و آنان را شفيع ما در روز قيامت قرار ب

بار خدايا جان ناقابلم در دست توست اين هديه را بپذير و تمامي گناهانم را ببخش، بار خدايا! جهان در انتظار عدالت و عدالت در انتظار جمهوري منتقم است، به حق محمد و خاندان او فرج امام زمان حضرت ولي عصر روحي و ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداه را نزديك گردا

خدایا ، پروردگارا، معبودا، برای چندمین بار برای ورود به دانشگاهی که معلمش حسین (ع) و شاگردانش علی اکبرها و علی اصغرها هستند امتحان دادم ولی هر بار مردود شدم ولی ای خدا این بار دیگر ناامیدم مکن . خدایا خودم اقرار می کنم که گناه کردم گناه کردم نه کم، نه اندک بلکه خیلی خیلی که هر بار یاد آنها می افتم اشک شرم و اشک پشیمانی از چشمانم ناخودآگاه سرازیر می شود. خدایا به تو پناه آوردم. خدایا ، معبودا، العفو، العفو- العفو

خدایا، چنین گمان دارم که اگر هزاران بار در راهت کشته شویم و زنده گردیم نتوانیم شکر اندکی از این نعمتها را بجا آوریم.

خدایا، ما ضعیفیم و این ضعف و عجز ما را به کفران مگیر و به لطف و کرم خویش همچنان عنایاتت را متوجه این ملت ستمدیده و امت عاشق اهل البیت بنما و آنانرا در پیچ و خمهای گوناگون و حوادث سهمگین یاری فرما و بدست آنان زمینه ظهور حجت، مهدی سلام ا... علیه را فراهم آور. پرودگارا، ترا سپاسگزارم که توفیق شرکت در عملیات و حضور در جبهه ی نبرد اسلام برعلیه کفر بمن عنایت فرمودی تا بدینوسیله ناخالصیها و تبعات معاصی را از قلبم بزدائی. بار پروردگارا، تو که با رحمتت این نعمتها را از من دریغ نداشتی اگر صلاح می دانی به این تنها آرزوی مانده بر دلم یعنی شهادت فی سبیل ا... نیز جامه عمل بپوشان. پروردگارا، در نامه عمل هیچ چیزی که فردای محشر در پیشگاه تو و حضرت رسول اکرم(ص) عرضه دارم و بدان رستگار شوم ندارم و لذا بخوبی آگاهم که این خواسته مرا نشاید، ولی اگر تو بخواهی رحمت تو، هم درهای بسته را می گشاید و هم ناشدنیها را شدنی و غیرممکنها را ممکن می سازد. «یختص برحمته من یشاءوا... ذوالفضل العظیم» (آل عمران 74) پروردگارا : ترا به تن پاره پاره حسین بن علی(ع) قسم می دهم امام امت را تا ظهور حضرت مهدی برای محرومین عالم نگهدار . دشمنان داخلی و خارجی انقلاب اسلامی را نابود بفرما. علمای عاملین و حافظین اسلام، را طول عمر عنایت بفرما. بر وحدت امت اسلامی بیفزا . در فرج حضرت ولی عصر تعجیل فرما

پروردگارا ، جانم به راه صدق و راستى بگير و نيازم از دنيا بردار ، چنان كن كه به آنچه نزد تو است و خشنودى و دوستى ديدار تو در آن باشد مايل شوم و اعتماد و توكل خويش بر من عطا بفرما .خدايا ، مرا به كرم فضل خود ببخش و خطاكاريهاى مرا به بردبارى و عفو خود فرو ريز و مرا در اين موقعيت به كرم بسيارت بپوشان و مرا از دوستانت قرار بده . خدايا ، جبهه آمدنم و روزه ام و نمازم براى رضاى تو بود ، پس خدايا از من قبول كن

پروردگار را سپاس ميگويم كه به من توفيق داد تا اسلام را بشناسم تا در خاموشى جهل و شرك از دنيا نروم . پروردگار را سپاس ميگويم كه اين نعمت بزرگ ، امام امت ، خمينى سازش ناپذير را براى ما فرستاد تا ما را از ظلمتها نجات دهد و راه روشنائى را نشانمان دهد .

. یادمان معلم پرتلاش وخستگی ناپذیر عزیز وارسته ای که بیشتر عمر خود را درسنگرتعلیم وتربیت اسلامی با سوز وشمع وعشق هنر معلمی گذراند واز انجایی که عاشسق سیر الخلق من الحق را داشت عاشقانه مسیر وپ رواز عروج ملکوتی را انتخاب کرد "عزیز همیشه جاوید علی بدرابادی فرزنداکبر

بار پرودگارا ای معبود من ! می دانم لیاقت آمدن به سویت را ندارم و تو بندگان خالص را به سوی خودت دعوت می کنی اما با قلبی شکسته از تو می خواهم که این مرتبه در این آزمایش و کنکوری که برای بندگانت گذاشته ای قبول شوم و همانند مرتبه ای که رفوزه شدم و یا مرتبه دیگری که تجدید گردیدم نشود . بارالها خود شاهد و گواهی که امشب عده ای از عاشقانت با قلبی پاک به سویت خواهند آمد تا دینت را یاری کنند و تو ای معبودم مپسند که این عاشقان نا امید برگردند و به پیروزی نرسند زیرا شعارشان پیروزی است یا شهادت. و تو خود آگاهی که در موقع عزیمت به جبهه این عزیزان وعده کربلا و پیروزی نهایی را به امت داده اند لذا این عاشقان را نا امید مکن.

بارالها ، شهادت نصيبم گردان زيرا آرزويي جز مرگ با عزت و سرافرازي ندارم . و يقين دارم كه تو از وجود اين بنده گناهكار كاملاً آگاهي داري . پس اي معبود من ! شربت شهادت در كامم بريز. چون مردن در بستر برايم ننگ است

خدایا من همانند كوهى از بار گناه وزين شده ام اما تو رئوفى و قادر(ى) و تو رحمان و رحيمى . از تو مى خواهم از اقيانوس بى كران رحمتت قطره اى بر گناهانم ريزى و من را ببخشى . با اين كار از تو مى خواهم كه مرا هم جزو اين شهيدان گلگون كفن قرار ده ، انشا الله

خداوندا مرا يارى فرما تا بتوانم به اسلام عزيز خدمت نمايم . خداوندا تو مى دانى كه من كوچكتر از آنم كه بتوانم خدمتى بنمايم ، ليكن جسمى ضعيف در اختيار دارم كه البته در اختيار توست و آن را در راه تو اى پروردگار جهانيان فدا خواهم كر

خدايا به معاد تو و قيامت تو معتقدم و اميد به بخشايش تو دارم . خدايا عدل تو را قبول دارم اما به فضل وجود تو پناه مي­برم خدايا توفيق فرما كه بنده ي شايسته تو باشم. اي خداي من اين شهادتين را به عينيت برسان. خدايا مرا نيز در اين سرنوشت راضي و خشنود بگردان و مرگم را در راه خودت شهادت قرار بده.

خدايا ، به من نيرويى بده تا بتوانم در راه رضاى تو قدم بردارم . بيست سال از زندگى من گذشت . سالهايى كه همه آنها درگير مسائل ظاهرى بودم و فكر نميكردم كه هر چه هست و در چه راهى و چه هدفى را بايد دنبال كنيم تا اينكه اين نعمت الهى فرا رسيد و جنگ شروع و آزمايشگاهى براى ما گناهكاران كه صحبت از توبه كردن از گناهان داشتيم پيش آمد و اين جنگ با فرماندهى مهدى (عج) در جبهه شروع به جنگ نموديم . در اين جنگ كه روحانى ، پاسدار ، دانشجو ، كوچك و بزرگ همه در كنار هم ايثارگرانه به مبارزه ادامه ميدهند تا نابودى كفر در تمام ممالك اسلامى و فقط دعايشان اين است : خدايا خدايا تا انقلاب مهدى خمينى را نگهدار و از حضرت مهدى ميخواهند كه نائبش ، روح الله ، را كمك كند . بخدا جبهه، دانشگاه و ميعادگاه عاشقان شهادت و ميدان آزمايش است و ميدان آزمايش واقعى . پروردگارا ، بارالها ، يارى كن رزمندگان واقعى ات را در اين آزمايشگاه ، تا سربلند بيرون آيند و خدايا اگر لياقت شهادت را داشتيم شهادت در راه خودت را نصيبمان كن . خدايا ، كمكم كن در جايى امام عزيزمان به ما گناهكاران نويد ميدهد كه با ريختن اولين قطره خونتان گناه بخشيده ميشود. خدايا ، كمكم كن

یادمان معلم وارسته اسوه اخلاق وصبر واستقامت ابراهیم بدرابادی

خداوندا تو خود شاهد بودی که من به تعهدم در قبال آزادی با گذراندن تمام وقت و هستی خویش ارج نهادم ، و با تمام دردها و رنجهایی که بعد از انقلاب بر جانم وارد شد صبر و شکیبایی کردم و این را می دانم که این سران تازه به دوران رسیده، نعمت آزادی را درک نکرده اند چون در بند نبوده اند .

خدا را سپاسگزارم كه توفيق جهاد در راه خودش را به من عنايت كرده و مرا هدايت كرده ، ضرر و زيان در آن وجود ندارد . آرى راه خدا پشيمانى و ضرر ندارد . بخصوص اگر جهاد در جبهه حق عليه باطل باشد و اكنون كه اين جبهه در كشور اسلامى ما سه سال است درگير شده و تاكنون جوانهاى بسيارى از عزيزان ملت ايران در اين راه مسير شهادت را پيموده ، اين تجارت پرفايده را انجام داده اند . اينجانب نيز براى خدا و يارى حسين زمان، امام خمينى و نابودى كفار ملحد از بعثيان عراق به جبهه مى روم و اميدوارم تا آخر هدفم جز الله چيز ديگر نباشد و اگر در اين راه به فيض شهادت رسيدم سعادت عظيمى دست يافته و معامله اى انجام داده ام كه در آن زنده بودن حتمى است . زيرا قرآن مى گويد آنها كه در راه خدا كشته شدند زنده اند ، به آنها مرده نگوييد .

یادمان سردار همیشه پیروز شهید والامقام سبزعلی محمدابادی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای پخش وتوزیع عکس ها وسخنان حسضرت امام خمینی شبانه روزتلاش میکرد وبارها مورد شکنجه ساواک وکوردلان قرار گرفت ودر اغاز پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه سر کوب نمودن ضد انقلاب ها واشرار شرور کرمان وسیستان بلوچستان  بعنوان فرمانده نقش بسزایی داشت وحتی در این ماموریتها با رها مجروح کردید ودر اغاز جنک تحمیلی بعنوان یکی از فرماندهان قرارگاه جنوب نقش بسیار حماسه افرینی را ایفاد نمود وسرانجام در عصرتاسوعای حسینی در شب جمعه هنگام نماز مغرب در حین وضو با اثابت خمپاره در جزیره مینو با تمام شوق به سوی معبود ازلی پرواز نمود یادش گرامی وراهش پررهروباد

بارالهى ! سپاست مى گوئيم كه ما را از تاريكى رهانيدى و به روشنائى و نور، هدايت فرمودى . بارالهى ! سپاست ميگوئيم كه چنين رهبرى مخلص و آگاه بر ما گماردى تا ما را رهائى بخشد . بارالهى ! سپاست ميگوئيم كه در بهشت را در عمل جهاد بر ما باز نمودى تا بندگان خاصت را به بهشت ببرى . خدايا ! تو خود شاهد باش كه چطور بندگانت خالصانه در راهت جهاد ميكنند و چطور از خانواده و عيال دست ميكشند و به جبهه ها ، ميعادگاه عاشقانت كوچ ميكنند و هيچ توقعى هم ندارند . بارالهى ! تو خود شاهد باش كه چطور مردم در زير موشكها و بمبارانهاى دشمن نداى :( هل من ناصر حسينى ) را سر ميدهند و آنى از ياد تو غافل نيستند . تو خود شاهد باش كه عزيزان ما در دم مرگ بياد حسين ابن على جان ميدهند . خدايا ! هر چه سريعتر راه كربلا را بر ما باز بگردان . اكنون كه انقلاب ما ميرود تا در دل محرومان جاى گيرد و ميرود تا بساط كفر را در منطقه برچيند و اكنون كه هر روز در جبهه ها پيروزى درخشانى نصيب ما ميشود و به لطف الله ميخواهيم ضربه نهائى را به دشمن بزنيم ، بر خود واجب دانستم كه به نداى :( هل من ناصر ينصرنى ) حسين پاسخ گفته و به جبهه­ها بشتابم تا شايد گوشه اى از بار مسئوليت از دوشم كاسته شود و اين را به جهانيان ثابت خواهم كرد كه هيچوقت دست از اماممان و دست از يارى اسلام بر نخواهم داشت و آخرين قطره خون خود را نثار اسلام خواهم كرد و تا آخرين فشنگمان خواهيم جنگيد و اگر صدها بار كشته شويم باز دست از خمينى برنخواهم داشت .

خداوندا ! در اين لحظه آخر دستم به سوى تو دراز است، لطف و مرحمتى كن و از گناهانم درگذر. پروردگارا ! خودت به بندگانت فرمودى كه تو را عبادت كنند و امر كردى كه تو را بخوانند و خودت وعده دادى كه درخواستهاى آنها را بپذيرى.

خداوندا ! چون تو به بندگانت فرمودى كه تو را عبادت كنند، من هم فرمانت را پذيرا شدم و جهاد در راهت كه بالاتر از آن عبادتى نيست برگزيدم و به اميد ديدارت از خانه به سوى جبهه حركت كردم تا اگر قابل باشم تو را در جبهه با نثار خون خود ملاقات كنم زيرا آرزوى ديگر جز ملاقات تو ندارم، اى پروردگارم. به ذات تواناى خود اى قدير نيازم برآور، دعايم پذير يا الله

خدايا ! دست امام عزيزمان را در دست حضرت مهدى (عج) قرار ده و پرچم لا اله الا الله را با دست مهدى قائم و نائب بر حقش در كشورهاى اسلامى بر زمين بكوب. خدايا ! به تقرب محمد و آل محمد اين منافقان داخلى و دشمنان   غرب، نيست و نابودشان كن.

بارخدايا تو را بر اين بزرگ نعمت كه به من ارزانى داشتى شكر و سپاس مى گويم و از تو مى خواهم ما را لايق اين عنايت بگردانى تا در انجام وظيفه خود كوشا و موفق بوده و در راه فتح كربلا و عتبات عاليات قدمى هر چند ناچيز بردارم و به خواست تو اى خدا براى عبد صالحت مولانا الاعظم ولى العصر بقيه الله فى السموات و الارض حضرت حجه ابن الحسن العسكرى سلام الله عليه و على آبائه الطاهرين ، سربازى مقبول باشم. خدايا ، همه ما را موفق بدار كه زمينه ساز قيام آن حضرت باشيم . خدايا ، هر چه زودتر رزمندگان اسلام را كه براى اعتلاى اسلام و اهتزاز پرچم :لا اله الا الله و محمد رسول الله بر تمامى گيتى در تلاشند ، پيروزى نهايى عطا بفر

خدایا تو شاهد باش که با عشق تو و در مسیر تو حرکت کرده ام و اینک فقط پیوستن به تو را انتظار دارم ، هر فردی از ما که به جبهه میرویم دیگر امید بازگشت نداریم و از همه چیز دنیا پر شده ایم و به یگانه معبود خود میاندیشیم ما می رویم و می جنگیم اگر خواست خدا باشد سالم برمیگردیم و اگر خداوند نسبت به ما لطف و عنایت بیشتر کند ما را در راه مقدس اسلام به شهادت خواهد رساند . ما از شهادت باکی نداریم زیرا تنها آرزوی ماست . ما برای اعتلای حق و کلمه لا اله الا الله قیام کرده ایم و از هیچ کس و هیچ چیز ترس نداریم .

سپاس و شکر خداوند را که به ما نیرو عطا فرمود که بتوانیم در راهش حرکت کرده و دینش را یاری کنیم .و سپاس خداوند را که به ما رهبرانی چون محمد(ص) ، حسین (ع) و ائمه اطهار و خلاصه رهبری چون پیر جماران عطا فرمود تا بتواند ما را در راهی حرکت دهد که باعث خوشنودی خداوند شد و همه در زیر کلمه توحید زندگی کنیم . خدایا ما را از پیروان صدیق ائمه اطهار قرار بده الهی آمی

خدايا مي داني كه هدفم از جبهه آمدن شهادت نيست بلكه ياري دين تو و خشنودي رسولت بوده است واين راه را به انتخاب خود و با ميل قلبي برگزیده ام. پس خدايا مرا بپذير. چرا كه سخت درمانده ام و پناهي جز تو ندارم. چقدر من بخت و اقبالم بلند بود كه در اين زمان باشم و بتوانم در راه خدا و براي ياري دين خدا به نبرد برخيزم و در اين راه به خواسته قلبي خود برسم و قسم ياد ميكنم به همان كس كه شهادت به پيامبرش دادم و قسم به كتابي كه آنرا مكتبم مي دانم كه من هدفي نداشتم جز نصرت دين خدا

خدایا من گناه زیاد کردم خود فرموده که من از افرادی که توبه کنند و به سوی من فرا خوانده شوند من از گناهان ایشان چشم پوشی می کنم خدایا تا آن موقع که گناه کردم بر اثر بی اطلاعی و بی آگاهی من بوده و .... پروردگارا تو خود رحم کننده و بخشنده هستی از گناهانم بگذر که من از آن روزی که به خود آمدم از همه چیزم پدر و مادر ، همسر و فرزند ، برادر و خواهر حتی از جان خویش دریغ نکردم و بسویت آمدم و این جانی که بار گناه بوده و این جسمی که اول پاک و بعد از پاکی به یک سری آلودگی ها مبتلا شده تا باز خوب صیقلی نشود از من نگیرید چون از آن دنیا ترس و وحشت دارم می گویم اگر این جسم ناقابل من در راه تو بسوزد و خاکستر آن را باد در سطح زمین متواری سازد اما تا گناهانم را ببخشی مرا نبر چون در حال ساختنم هستم .

شهید حسین شکوهی

سپاس خدايي راكه اول است وآخر، سپاس خدايي را كه ما را با توجه به بازگشت ازگناه راهنمايي نمود توجه اي كه آن را نيافتيم جز به فضل او، اميدكه احسان او تاريكيهاي قبر را بر ما روشن سازد بار خدايا اگر بخواهي از ما بگذري اين از فضل و احسان توست و اگر بخواهي ما را به كيفر رساني از عدل و دادگري توست پس برنعمت بي پايانت ما را ازكيفر رهايي بخش زيرا ما توانائي دادگاه تو را نداريم. خداوندا با عدالت خود با ما رفتار مكن بلكه با فضيلت برحساب ما رسيدگي كن . يكتا معبودا، اي كاش چندين جان مي داشتم ، تا در راهت فدا مي كردم، چرا كه جنگ بين اسلام و كفر و حق و باطل است و نهال اسلام تنها با خون آبياري مي شود

خداوندا شهادت را نصيب همه آرزومندانش بگردان ، خدايا ، بارالها ، معبودا ، معشوقا ، مولايم! من ضعيف ضعيف و ناتوان دوست دارم که دشمن چشم هايم را در اوج دردش از حدقه درآورد و دستهايم و پاهايم را از بدنم جدا سازد و قلبم را آماج گلوله هايش بگذار و سرم را از من جدا سازد تا دركمال اذيت دشمنان مسكینم ببينندكه گرچه تمام اعضاء بدنم را از من گرفتند ولي نميتوانند ايمانم را از من بگيريد و جز اين نيست كه عشق به الله و معشوقم و عشق به شهادت وعشق به امام و اسلام پيدا كرده ام خدايا امام عزيزمان را ازتمامي خطرها حفظ بگردان خدايا جندالله را كه ميگویند به ثارالله درلشگر روح الله براي شكست عدوالله و استقرارحزب الله زمينه ساز حكومت بقيه الله است حمايت كن . خدايا مرا ببخش و از گناهانم درگذر چون تو رحيم و كريم هستي خدايا به محمد (ص) بگو كه پيروانش حماسه آفريدند و به علي (ع) بگو كه شيعيانش قيامت به پاكردند و به حسين(ع)بگو خونش دررگهاي ما مي جوشد بگو از ان خونها سرها روئيد و ظالمان سرها را بريدند اما باز هم سرها روئيد .

سردارشهید  خدادوست

خدايا از صميم قلب تو را مى خوانم تا درهاى رحمتت را بر اين بنده گنهكار و عاصى باز كنى و نظر لطف و عنايت بر كسى نمايى كه اميدى جز تو ندارد و پناهى جز تو نمى بيند . بار الها مى خواهم به درگاهت بگريم و تضرع كنم تا بفريادم برسى و مرا از قهر و عذابى كه براى دشمنانت در نظر گرفته اى دورسازى ، معبودا ! بارها لغزشهايم را پوشاندى و باز به عصيان پرداختم و خدايا تو خوب مى دانى كه اعمال خلافم ، نه از روى عناد و گستاخى بلكه بخاطر غفلت و نادانى بوده است . خدايا خشم و قهرت را درك نكردم و اميد به رحمت و عفو و كرمت بستم و گرنه از فرمانت سرپيچى نمى كردم . با كوله بار سنگينى پر از گناه و در حاليكه توان كشيدن آن را ندارم و از كمى توشه و سختى حساب هراسناكم به درگاهت وارد مى‌شوم و عفو و اغماض تو را خواهانم و از عدلت ترسانم .

شهید جاوید الاثر سردار داود سام نژاد

سپاس خداى را كه مرا به سوى خويش خواند و شهادت به لقاء حق را نصيبم نمود تا روح خود را در جوار او به درياى اكرام بى‌كرانش نشانم و رخت از ديار فنا به بقاء بنهم و به زندگى جاويد برسم و حمد و ستايش او را كه مرا در دنيا با رهروان و شيرمردان راه پاك حسين قرين ساخت و عشق به كربلاى آن حضرت را جلوه گاه عشق و ايمان و رشادت را در وجود من پرورد و دست مرا گرفت و از منجلاب شرك و دنيا پرستى نجاتم داد و به من توفيق داد تا عمرم را در جبهه‌هاى نور و سنگرهاى مبارزه با دشمنان خدا و اسلام بگذرانم و ثناى بى‌كران او را كه به من توان عطا فرمود تا مرارتهاى رهسپارى راهش و مشكلات رسيدن به لقايش را با عشق به او و ايمان به حقانيت امام بر حقم تحمل نمايم و راه پرپيچ و خم زندگى را كه شيطان هزاران دام در آن پهن كرده با لقاء به الله به پايان برسانم. بار الها ، خداوندا ، دوست دارم شمع باشم در دل شبها بسوزم روشنى بخشم، خودم تنها بسوزم. خدايا، من شمعم، مى‌سوزم تا راه را روشن كنم فقط از تو مى‌خواهم كه وجود مرا تباه نكنى و اجازه دهى تا آخر بسوزم و خاكسترى از وجودم باقى نماند. خدايا، به ميدان مبارزه آمدم تا با دولتهاى متحجر كه دولتهاى بزرگ پشتيبان آنهاست دست و پنجه نرم كنم در حالى كه از ضعف مادى خود آگاهم و به اسلحه شهادت مجهزم و با ايمان و عشق به ميدان آمدم. از تو اى خداوند منان، مى‌خواهم كه شهادت را نصيبم بگردانى. خدايا، من دلسوخته‌ام از دنيا، وارسته‌ام از همه و نيز خود دست شسته‌ام و ديگر از كسى و چيزى بيمى ندارم و از همه مال و منال دنيا دل كنده‌ام. از تو اى خداوند منان، مى‌خواهم كه شهادت را اگر مصلحت مى‌دانى نصيبم بگردان. خدايا، من دلم مالامال عشق به رهبر است. خداوندا ، او جوانان ايران و من را نجات داد، من كه نتوانستم از او تشكر كنم. خدايا، تو در عوض جهادى كه من در راه تو مى‌كنم ( انشاء الله خالى از ريا باشد ) و جانم را كه در راه تو مى‌دهم تو در عوض همه اينها به امام ما طول عمر و سلامتى عنايت بفرما . پروردگارا ، خداوندا ، اى ايزد منان، تو را سپاس و ستايش مى‌كنم كه صراط مستقيم يعنى راه اهل بيتت را به من شناساندى و هدايتم كردى تا دنباله‌رو راه انبياء و اولى الامر آنها باشم. خداوندا ، اى يارى دهنده قرآن و اسلام و مسلمين، از تو مى‌خواهم كه مرگم را در رختخواب قرار ندهى بلكه مرگى را نصيبم كنى كه در آن افتخاراست يعنى كشته شدن در راه هدفم اسلام. خدايا ، بار الها ، ما را همچون موج دريا، خروشان كن و همچون كوه استوار گردان و همچون درختى پر ثمر قرار ده. خداوندا ، اى كسى كه رحمان و رحيمى، من تو را حمد و سپاس مى‌گويم كه اين راه را به من نشان دادى تا كه در راه مقدست دفاع كنم و از آن كسانى نباشم كه هميشه مى‌گفتند اى كاش ما در زمان امام حسين (ع) مى‌بوديم و او را يارى مى‌كرديم. اگر شما راست مى‌گوئيد الان هم با زمان امام حسين (ع) هيچ فرقى ندارد اگر راست مى‌گفتيد الان جبهه‌ها را پر كنيد و در پشت جبهه هم كمك كنيد و نگذاريد اسلام غريب و بى‌ياور باشد. پروردگارا ، زبانم از گفتن قاصر است و با اين زبان الكن نمى‌توانم سخن بگويم پس تو خود چگونه سخن گفتن را به من بياموز و شور و شوق عشق مناجات را در دلم بپروران. پروردگارا ، به خانواده‌هاى معظم شهدا اجر و صبر كامل عنايت فرما و ما را جزء رهروان راستين مكتب خونين حسين بن على (ع) قرار ده و به ما و همه، نيرويى عطا فرما تا بتوانيم ادامه دهنده راه شهدا باشيم .

سردار شهید ابراهیم عباس ابادی

حمد و سپاس خداى بلند مرتبه و سبحان را كه به من توفيق رفتن به جبهه را داد و مرا به عنوان يكى از بندگان حقير درگاهش قبول كرد. پروردگارا، نمى‌دانم چگونه اين نعمت را كه بالاترين نعمتهاست شكرگزار باشم. خدايا، مى‌دانم هر گونه معامله‌اى با اين نعمت ناچيز است و من خونم را براى شكر اين نعمت گرو گذاشته‌ام. الها، تو چقدر مهربانى كه راه نجات را توسط پيامبرانت به مردم نشان دادى و آنها را راهنماى ما قرار دادى تا در انجام وظايف الهى به ما كمك كنند، تو چقدر كريمى كه براى ما ارزش قايل شدى و به ما عقل دادى تا در زمين و آسمان اشرف مخلوقات باشيم، تو چقدر قادرى كه ما را بر فرشتگان درگاهت برترى دادى و زمين و آسمانت را مسخر ما قرار دادى يا رب، درمانده‌ام از كرم و لطف بى‌انتها و صبر بى‌نهايتت، خدايا تو خود شاهدى كه چقدر من گناهكار و مغرورم و خود را نيازمند به درگاهت نمى‌دانم چرا كه من در هواى نفس غوطه‌ورم ولى تو باز هم در رحمت و بخششت را بر روى من نمى‌بندى و اگر شب هنگام قطره اشكى كه نسبت به گناهانم بسيار ناچيز است به يادت بريزم قبول مى‌كنى و از گناهم در مى‌گذرى چرا كه تو ارحم الراحمين هستى و تو خود گفته‌اى كه صد بار اگر توبه شكستى باز آى كه اين درگه ما درگه نوميدى نيست پس اى رحمان اميدوارم كه نام مرا هم در زمره توابين بنگارى يا ستار متحيرم كه چرا اين بدن مقدس نما را كه در باطن معصيت كار و در راه خطا غلطان است بين مؤمنينت رسوا نكردى و مرا سرافكنده و خجل نگرداندى. خدايا، هيچ مخلوقى نمى‌تواند شكر نعمت هاى تو را به جاى آورد پس چگونه من با اين زبان قاصر تو را سپاس گويم و از تو تشكر كنم. بار الهى، درود مى‌فرستم بر پيامبران و امامان و مؤمنين درگاهت كه شب و روز به ستايش تو مشغولند و از توابين و شاكرين درگاهت هستند، يا غفار آرزو داشتم من هم از شهدايى مى‌بودم كه شكوه و جلال و عظمت والايى دارند كه ملائك و فرشتگان و حتى پيامبران و شاكرين درگاهت به مقام آنها غبطه مى‌برند. خدايا، خودت آگاهى به اعمال و نياتم كه من فقط قصد خدمت به اسلام را دارم و خونم را براى رضاى تو و براى لبيك گفتن به نداى رهبر عزيزم امام خمينى اهدا كردم. خدايا، آرزو دارم كه نيتم را به عنوان يك نيت خالص قبول كنى و اجر عظيمى در قبال اين هديه ناچيز به من عطا كنى. يا رب العالمين، از گناهان اين امت بگذر و به آنها توفيق خدمت در راهت عطا بفرما چرا كه اگر اين توفيق را به كسى ندهى به راستى كه از خاسران است

پروردگارا ! نمى‌دانم چه شد كه من گناهكار را در ميان اين پروانه‌هاى حسين (ع) قرار دادى ولى حال كه اين سعادت باور نكردنى را به من عطا كردى و مى‌دانم كه لايق نيستم و حالا كه مرا خدمتگزار اين عاشقان قرار دادى از تو مى‌خواهم كه مرا بيامرزى، از تو مى‌خواهم كه مرا در ميان اين شهيدان بميرانى، همين مرا بس. خدايا ! از تو مى‌خواهم كه اين جنگاوران روز و زاهدان شب را خودت نگهدار باشى و شما اى امت حزب الله، به خدا اين ايثارها و اين حالات عرفانى كه در جبهه‌ها حاكم است را در هيچ سرزمين و هيچ زمانى نخواهيد يافت پس مبادا جبهه‌ها را فراموش كنيد. اى پدران و مادرانى كه فقط به علت علاقه زيادتان از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگيرى مى‌كنيد شما چطور مى‌خواهيد در روز قيامت جواب حضرت زهرا (س) را بدهيد، مبادا شما مادران شهدا و اسيرانى كه به فرزندان كوچك خود وعده زيارت كربلا را داده‌اند را شرمنده كنيد. خدايا ! تشكر مى‌كنم كه تو اين نعمت را به من دادى كه بتوانم در برابر تو در راه اهداف، حكومت دنيوى را فراموش كنم. خدايا ! من از تو هر چه خواستم عطا فرمودى حتى شهادت در راه خودت را از من دريغ ننمودى من چطور بتوانم از عهده شكر تو برايم. خداوندا ! تو را حمد و سپاس مى‌گويم كه مرا در اين زمان و مكان به دنيا آوردى و از پيروان امام عزيزمان خمينى كبير قرار دادى و حب پيامبر اسلام و خاندانش را بغض دشمنان را در دلم قرار دادى. خدايا ! تو را شكر مى‌كنم كه من را هدايت فرمودى و جهاد فى سبيل الله را به روى من گشودى اگر چه در جهاد اكبر ضعيف بودم و درست بر نفسم مسلط نبودم، ياد تو و با نگريستن بر چهره اماممان اطمينان و آرامش قلبم بود. خداوندا ! تو را به جان مهدى امام ما اين الگو و نمونه و رهبر مسلمانان و مستضعفان جهان را از جميع بلايا محفوظ بدار و طول عمر به امام ما عنايت فرما و هر چه زودتر فرج آقا امام زمان (عج) را عنايت بفرما .

سردار شهید رضا یوسف ابادی

بارخدايا ، الآن كه دارم اين وصيت نامه را مى نويسم دومين وصيت نامه اى است كه مى نويسم. خدايا ، مگر دوست ندارى كه به فيض اين سعادت عظيم برسم .خداوندا ، از تو ميخواهم كه توفيق شهادت را نصيبم كنى ، مرگ پرافتخارى كه بارها به آن نزديك شده‌ام ولى نصيبم نشده است ، شايد لايق شهيد شدن نباشم ، زيرا كه شهيد مقامى والا دارد و من فردى گناهكار و خوارم .اينك كه براى دومين بار به جبهه ميروم نه براى انتقام ، بلكه به منظور احياى دينم و تداوم انقلابم پاى در چكمه ميكنم و خدا و امام زمان و نايب بر حق او را به يارى مى طلبم و از او ميخواهم كه هدايتم كند به آنسوى و به آن راه كه خود به صلاح ميداند .

یا ولی المؤمنین، یا غایه آمال العارفین، یا غیاث المستغیثین، یا حبیب قلوب الصادقین و یا اله العالمین.ای صاحب اختیار مؤمنان، ای نهایت آرزوی عارفان، ای فریادرس فریادخواهان، ای محبوب دل های راستگویان و ای خدای جهانیان گواه باش که در این دنیا به ظاهر تنها زیستم ولی ترا بهترین دست ها و آمال ها و عشق ها یافتم، پس مرا به سوی خودت فراخوان. و شاهد باش که از تمامی مظاهر مادی و دنیوی بریدم تا به تو بپیوندم، خدایا شاهد باش به عشق تو در مسیر تو حرکت کردم و اینک فقط پیوستن به تو را انتظار دارم، خدایا من خواهان شهادتم، نه به این معنی که از زندگی خسته شده­ام و یا خواسته باشم که از این دنیا فرار کنم بلکه می خواهم گناهانی که انجام داده ام بوسیله رنج کشیدن در راه تو و ریختن خونم به خاطر تو گناهانم پاک گردد.

از پیشگاه خداوند یکتا می خواهم به ما توفیق بدهد تا که بیشتر بتوانیم در راه اسلام و جمهوری اسلامی ایران انجام وظیفه کنیم .مرگ ما را هم شهادت در راه خودش قرار بدهد ان شاءالله .و اما خدا را هزارها مرتبه شکر که صراط مستقیم را به ما نشان داد تا که بتوانیم توشه ای برای آخرتمان ببندیم و روز معاد در پیشگاه ملکوتی او رو سفید باشیم .پس خدایا تو را شکر می کنیم که چنین رهبری دلسوز و با تقوا به ما دادی که ما را از چنگ هواهای نفسانی و حیله های شیطانی رهانید و راه شناخت توحید را به ما نشان داد خدایا از تو می خواهیم همانطور که تابحال این رهبر گرامی را برای ما حفظ کرده ای از این به بعد هم وجود مبارکش را برای جمیع مسلمانان جهان حفظ بفرما و رزمندگان اسلام را هر چه سریع تر پیروز به پیروزی کامل برسان . خدایا مارا از امت حقیقی پیغمبرمان قرار بده و وجود مقدس امام زمان را از ما راضی بگردان

معبودا تو را به مظلومیت حسین (ع) قَسَمت می دهم که به خاطر همان چند کلمه مصیبت حسین ولو که ریا انجام گرفته باشد مرا بیامرز و آنچنانکه در دنیا مرا ذاکر حسین قرار دادی در آخرت نیز مرا از لطف و شفاعتش محروم مفرما .

خدایا در قلبم خلوص و حد ایثار و رضایت به امرت چنان قرار بده که همواره راضی به رضایت و شکر گذاری تو باشم .خدایا انقلاب اسلامی را حفظ فرما تا بتواند با استمرار خود خواست مستضعفین جهان را در مسیر اسلام تحقق بخشد . خدایا امام امت را این آگاه دلسوز این نصیحت گر با تجربه را صحت و سلامت و طول عمر بخش . خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار و مشکلات این امت را بر طرف بگردان

پروردگارا به رهبر عزيزمان اميد مستضعفان جهان طول عمرى به درازاى آفتاب عنايت فرما. بار الها همانطور كه تا به حال اين عارف حقيقى را در نيل به اهدافش يارى نمودى در رسيدن به هدف نهايى ايشان كه همان پيروزى اسلام بر كفر جهانى است يارى بفرما. پروردگارا به خانواده هاى شهدا و اسرا و معلولين و جانبازان صبر عنايت فرما. بار الها رزمندگان اسلام را با پيروزى نهايى و سرافرازى كامل به اوطانشان برگردان. پروردگارا ظهور حضرت مهدى (عج) منجى عالم بشريت، نزديكتر بفرما. پروردگارا بدن مرا ريز ريز كن و هر قسمتى از آن را بر سر كوه و تپه اى بينداز ولى گناهانم را بيامرز و تا از من راضى نشدى مرا به زير خاك مبر. «آمين يا رب العالمين».

سردار شهید رضا زارعان

خدايا ! من از دنيا وارسته‌ام، از همه چيز خود دست شسته‌ام، دليل ندارد كه تسليم ظلم و كفر شوم و خدا را به طاغوت بفروشم، من مى‌سوزم تا راه حق را روشن كنم و همه قيود و بندها را بريده‌ام كه آزادانه در معركه حيات جان دهم. خدايا ! مرا از بلاى غرور و خودخواهى نجات ده تا حقايق را ببينم و جمال زيباى تو را مشاهده كنم. خدايا ! پستى دنيا و ناپايدارى روزگار را هميشه در نظرم جلوه‌گر ساز تا فريب زرق و برق عالم فانى مرا از ياد تو دور نكند.

شهید قدمعلی کاظمی

با رالها در ميدان جنگ در زماني كه نيروهاي جندالله بر جنود شيطان مي تازند مرا چون كوه استوار گرداني و ياد دنيا را از دلم بيرون بري، خدايا در هنگام لغزش مرا به خود وامگذار و هدايتم نما تا دست از ياري دين تو بر ندارم . خداوندا ظهورحجت امام زمان (عج) را نزديك بگردان تا با ظهور خويش دنيا را اصلاح كند و حق مظلومان را از ظالمان بگيرد . بارالها دشمنان اسلام را خوار و ذليل و در هر كجا كه هستند مكرشان را به خودشان بازگردان و شرشان را از سر اين مسلمين كوتاه بگردان . آمين . . .

بار خدایا تو خود می دانی که کوله باری پر از گناه بر دوشم است و هر لحظه که بر می آید سنگین و سنگین تر می شود تا به جبهه بیایم. پس از تو می خواهم که شهادت را نصیبم بگردان هر چند که خود می دانم که امتیازم برای این فیض الهی کم است. و اگر فیض شهادت نصیبم گشت آنان که پیرو خط سرخ امام خمینی نیستند و به ولایت او اعتقاد ندارند بر من نگریند و بر جنازه من حاضر نشوند. اما باشد که دماء ما شهداء آنان را نیز متحول سازد و به رحمت الهی نزدیکشان کند .

خداياشكرت كه چنين نعمتي رابه من حقيرعطافرمودي.خداياچگونه ترابه خاطرنعمتهايت شكرگويم وچگونه به تواميد نبندم ومأيوس ازرحمتت شوم وحال آنكه ميبينم كه الطاف و ترحماتت برمن محتاج سرازيراست."الهي هب لي كمال النقطاع اليك"خدايا دلم را ازهردري نا اميدوبه درگاه خودمتوجه سازولحظه اي مرابه خودم وامگذار.خداياباورم شده كه راهي جزبه سوي تو واميدي جزبه تونيست.الهي دراين حيرتكده دنياكه مظاهرفريبنده ازهرسوانسان رابه ضلالت ميكشد وسينه ها وقلبهائي كه عرش خدايند به شيطان سپرده مي شود.خدايادراين ديارجزآنانكه خودرابه توسپردند،همه هلاك شدند.جزآنانكه درحصاراخلاص جاگرفتندهمه درغفلت ازتو، به گناه مشغول شدند وتنها آنانكه كوچكي خود وعظمت تو را يافتند نجات راپيشه كردندوديگران همه يا اسيركبر شدند و طغيان كردند و يا اسيرجهل شدند و شرك ورزيدند و يا ننگ نفاق راپذيرفتندوجامه فريب پوشيدند.واي خداي مهربان من همه اين پستيها را دچارشدم.و باز اعتراف ميكنم كه « لا تكلني الی نفسي طرفه عين ابدا » خدايا تودستم راگرفتي وتودستم رابگير.

حسن ختام نویسنده:خادم الشهدا حاج حسین علی ابادی

خدايا من مقصودی را انتخاب نمودم كه حسين (ع) انتخاب نمود. و بسوي تو مي آيم و اين آواز را سر مي دهم . رضايم برضائك و تسليم لأمرك ، خدايا هر چه مي خواهي بر سر من بياوري ، بياور ، چون من راهم را انتخاب نمودم. از شما امت حزب الله مي خواهم پشتيبان و مدافع انقلاب اسلامي وارزشهای با کرامت ان ومدافع وجان فدایی ولایت باقي بمانيد، تا به سعادت برسيد وفقط میگویم شهدا شرمنده ایم زیرا ما بازمانده  از قافله  شهدا وسالار شهدا هستیم خداوندا به حرمت شهدا استانت قسم گناهان ما را ببخش وما را با شهدا محشور بگردان

موضوعات مرتبط با این مطلب :
____________________________________________________
برچسب ها:
نام :
ايميل:
سايت:
کد تایید:
ارسال نظر به صورت خصوصي به مدیر سایت

ساخت وبلاگ